برگزاری مسابقات بین المللی بدمینتون فجر با حضور ۲۰ کشور در تهران

نسیم ورزش : بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون (جام فجر) از روز پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه با حضور بدمینتون بازان ۱۹ کشور خارجی در بخش مردان و زنان در تهران آغاز شده و تا روز یکشنبه ۲۴ بهمن ادامه خواهد داشت.

 

مسابقات بین المللی بدمینتون

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، مسابقه های بین المللی بدمینتون دهه مبارک فجر در تقویم جهانی این رشته با نام فجر ایران همه ساله به مناسبت گرامیداشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی،با حضور زنان و مردان بدمینتون باز کشورهای مختلف زیر نظر فدراسیون جهانی بدمینتون و کنفدراسیون بدمینتون آسیا در تهران برگزار می شود.
با توجه به برگزاری بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو و تلاش بدمینتون بازان کشورهای مختلف برای ارتقاء رتبه خود در رده بندی جهانی و بالا بردن شانس کسب سهمیه این بازی ها از هم اکنون، به نظر می رسد جام فجر امسال شاهد بازی های زیبا، جذاب و حساسی در این رشته ورزشی باشد.
جوایز این مسابقات برای اولین بار قرار است ۲۰ هزار دلاری باشد که نسبت به دوره گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ دلار افزایش یافته است.
تیم ایران در این دوره از رقابت ها با ۲۴ بازیکن در بخش زنان و ۲۲ بازیکن در بخش مردان (در مجموع ۴۸ بازیکن) حضور خواهد داشت.
سروش اسکندری و علیرضا قاسمی از زنجان، فرزین خانجانی و آرمین زکی زاده از تهران، حسن متقی از گیلان، مسعود پیروزی از گلستان و مهران شهبازی از کردستان بازیکنان تیم ملی بزرگسالان ایران هستند که صادق کرباسی سرمربی تیم های ملی هدایت آنها را در این مسابقات برعهده دارد.
ثریا آقایی، سارا دلاوری، ثمین عابدخجسته، آیدا فاضلی و یگانه تفرشی از تهران، یسرا بیگی و یگانه کرمانی از اصفهان، صفورا زمانلو و پگاه کامرانی نیز بازیکنان ملی پوش بزرگسال ایران در بخش زنان را تشکیل می دهند. همچنین در هر دو بخش بازیکنان جوانان نیز در کنار ملی پوشان حضور دارند.
در بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون (جام فجر) همچنین ۸۹ بدمینتون باز از ۱۹ کشور دیگر نیز در تهران حضور خواهند داشت تا مهم ترین رویداد بدمینتون کشور طی ۴ روز رقابت سخت و فشرده رقم بخورد.
براین اساس بازیکنانی از کشورهای اندونزی (۱۴)، سوریه(۱)، افغانستان(۱۰)، جمهوری آذربایجان(۸)، ارمنستان (۲)، پرتقال (یک)، روسیه(۱)، هند (۴)، سنگاپور (۸)، اتریش (۲)، ایتالیا (۱۰)، دانمارک (۱)، سریلانکا (۲)، مالزی(۱)، فرانسه(۲)، لهستان (۱)، عراق(۱۸) و نیجریه (۱) در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت.
در رقابت های امسال «تانا بالان» مدیر توسعه و «محمد اندی» دبیر توسعه بدمینتون کنفدراسیون آسیا از مالزی، «ناها تای» ناظر کنفدراسیون بدمینتون آسیا از کشور تایلند و «هدام هامود» از عراق به عنوان سرداور حضور خواهند داشت.
براساس برنامه ریزی های انجام شده، رقابت های زنان صبح ها و رقابت های مردان بعد از ظهر هر روز در کمپ فدراسیون بدمینتون برگزار خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو