برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو در ساری

نسیم ورزش : مراسم بزرگداشت شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو روز چهارشنبه با حضور شهروندان و مدیران دستگاههای اجرائی ساری در محل ایستگاه شماره ۱ آتش نشانی این شهر برگزار شد.

 

مراسم بزرگداشت شهدای آتش نشان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش  ، این مراسم را سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ، شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری برگزار کردند و شرکت کنندگان با نثار فاتحه به روح شهیدان آتش نشان ، یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران ضمن ارج نهادن به فداکاری های آتش نشانان حادثه پلاسکو ، گفت : جان نثاری آتش نشانان حادثه پلاسکو نشان داد که فرهنگ شجاعت ، جهاد ، ایثار و جوانمردی در دل این نیروها نهادینه شده است.
حسن سیدی با بیان این که آتش نشانی ساری معین ارائه خدمات امداد و نجات به استان تهران است ، افزود : ۲ تیم امداد و نجات آتش نشانی ساری از اولین ساعات پس از حادثه پلاسکو به تهران اعزام شدند.
وی گفت : در حال حاضر ۲۱۸ نیروی آتش نشان در ۶ ایستگاه شهر ساری آماده ارائه خدمات امدادی و ایمنی به شهروندان هستند.
سیدی به وجود ۴۰ خودروی امداد و نجات و آتش نشانی سازمان آتش نشانی این شهر اشاره کرد و بیان داشت : امروز به جزء نبود نردبان بلند ۵۲ و ۵۶ متری ، دیگر امکانات و تجهیزات این سازمان تکمیل و به روز است.
وی با بیان این نکته که اکنون ساختمان های ۱۸طبقه در شهر ساری ساخته شده است ، افزود : نردبان مورد نیاز برای انجام ماموریت های اطفای حریق در این ساختمان ها باید ۵۶ متری باشد که هم اکنون در اختیار نداریم .
مدیر عامل آتش نشانی ساری هزینه خرید این نوع نردبان را حدود پنج میلیارد تومان اعلام کرد و گفت که سازمان همیاری و شهرداری های استان مازندران با مشارکت امور عمرانی استانداری در حال تامین اعتبار برای خرید این نردبان هستند.
شهرستان ساری حدود ۵۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.
ساختمان پلاسکو روز پنجشنبه ۳۰ دی دچار آتس سوزی شد و پس از مدتی ساختمان فرو ریخت. در این حادثه چند تن از هموطنان از جمله آتش نشانان شهید شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *