برگزاری مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در ساری

نسیم ورزش : مراسم بزرگداشت رحلت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یاردیرین امام و رهبری روز پنج شنبه از سوی دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان مازندران و استانداری با حضور مدیران ، کارکنان و اقشار مختلف مردم در مصلی ساری برگزار شد.

 

مراسم بزرگداشت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، آیت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران در این مراسم گفت: هاشمی خدمتگزاری به مردم را در نظام جمهوری اسلامی نهادینه کرده است.
وی با بیان اینکه حضور مردم در خاکسپاری آیت الله هاشمی رفسنجانی استثنایی بوده است ، ادامه داد: همه مردم از هر گروه و اقشار آمده بودند و مردم نیز خدمتگزاران را فراموش نمی کنند.
وی شخصیت هاشمی رفسنجانی را دینی ،فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی توصیف کرد و اظهار داشت: شخصیت روحانی و حوزوی ایشان برای همه الگو است.
نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اشاره به این نکته که هاشمی رفسنجانی از اول قیام نهضت جمهوری اسلامی در کنار امام راحل حضور داشته اند، توضیح داد: هاشمی در روزهای تنهایی و در روزگاران خفقان در کنار امام راحل مرد میدان مبارز بوده است.
وی با اشاره به اینکه دین داری در موقعیت سخت دوران امام راحل ارزش داشته است، ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی مرد فرهنگ، علم و دانش بوده است که توانست دانشنامه و تفسیر موضوعی قرآن را به عنوان بزرگترین باقیات و صالحات به یادگار بگذارد .
وی با بیان اینکه هاشمی در امور فرهنگی و علمی نیز نقش بی بدیلی داشته و دانشگاه آزاد اسلامی را بوجود آوردند، گفت: شخصیت سیاسی هاشمی رفسنجانی نیز بی نظیر بوده است.
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بهشتی ، مطهری و هاشمی رفسنجانی را دین داران روشنفکر د رجهان اسلام و نظام جمهوری اسلامی دانست و بیان داشت: هاشمی مرد دیانت و سیاست بوده است و از شخصیت های تاثیر گذار در عالم سیاست های اسلامی بوده اند.
وی به دوستی و رفاقت ۵۹ساله هاشمی رفسنجانی با مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: هاشمی مرد تصمیم گیر روزهای سخت نظام جمهوری اسلامی بوده است و با رحلت هاشمی رفسنجانی رهبری یکی از اصلی ترین یار خود را از دست داد.
نماینده ولی فقیه در مازندران وحدت را مهمترین موضوع امروز نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: انتخابات آینده را باید با حفظ وحدت و انسجام به سرانجام برسانیم.
وی گفت: وصیت هاشمی رفسنجانی حمایت از خامنه ای است و این وصیت همه علما است.
آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی یکشنبه در سن ۸۲ سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
پیکر وی روز سه شنبه پس از اقامه نماز توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور چشمگیر اقشار مختلف مردم و مسئولان از مقابل دانشگاه تهران تشییع و طی آیینی با شکوه در جوار امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به خاک سپرده شد.
او یار دیرین امام و رهبری، عضو شورای انقلاب، جانشین امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده کل قوا، فرمانده جنگ در دوران دفاع مقدس، ۲ دوره رئیس جمهور، سه دوره رئیس مجلس شورای اسلامی و سال ها رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود و یکی از شخصیت های تاثیرگذار در تاریخ ایران و انقلاب اسلامی به شمار می رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو