برگزاری سومین دوره لیگ تیراندازی سلاح های ۱۰ متر بادی در گیلان

نسیم ورزش/جواد قدیمی صفت/رییس هیأت تیراندازی استان گیلان اظهار داشت: این مسابقات با هدف توسعه، آموزش و بالا بردن سطح کیفی ورزشکاران، داوران و مربیان برای سومین سال پیاپی برگزار میشود.

تیراندازی با اهداف پروازی

باب الله زارع افزود : رشته تیراندازی همواره مورد تاکید دین مبین اسلام بوده و با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (ص) که می فرماید: تیراندازی کنید که بهترین سرگرمی های شماست، نداشتن محدودیت سنی جهت حضور در قابت ها و همچنین عدم محدودیت برای بانوان را از ویژگی های این رشته ورزشی بیان کرد.
وی گفت: اکثر سلاح های مورد استفاده در این رشته در کشور های اروپایی ساخته میشوند که با توجه به بالا رفتن قیمت ارز هزینه خرید آن بسیار بالا بوده و تهیه سلاح، مهمات و تجهیزات این رشته به دلایل فوق با مشکلات متعدد مواجه است.
رئیس هیأت تیراندازی گیلان عدم برخورداری استان از سالن تیراندازی استاندارد جهت انجام تمرینات و میزبانی مسابقات در سطوح استانی و ملی، نبود سلاح، مهمات، تجهیزات لازم و عدم توجه مسئولین با توجه به شرایط ویژه این رشته ملی و اسلامی از مهمترین مشکلات در استان عنوان کرد و گفت: با توجه به خصوصی سازی ورزش، متاسفانه ورزش هایی مانند تیراندازی بدلیل هزینه بالا و درآمد پایین عدم استقبال بخش خصوصی را بدنبال داشته و تهیه سلاح و ملزومات برای علاقه مندان و ورزشکاران این رشته بسیار دشوار و بلکه غیر ممکن است.
زارع ادامه داد: گیلان از پتانسیل بالایی در رشته های تیراندازی برخوردار است و توانایی تبدیل شدن به قطب تیراندازی کشور را دارد و با توجه به پر مدال بودن این رشته در بازی های آسیایی، جهانی و المپیک، توجه بیشتر مسولان به این رشته را میطلبد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *