برگزاری اولین جلسه المپیک ۲۰۱۶ ریو برای حضور قدرتمند ورزرشکاران مازندرانی

 

نسیم ورزش: اولین جلسه المپیک ۲۰۱۶ ریو برای حضوری قدرتمند ورزشکاران مازندرانی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد.81365846-6041529

 

در این جلسه حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان استان و معاونین دستگاه ورزش و جوانان به همراه اعضای ستاد المپیک ۲۰۱۶ ریو حضور داشتند، درباره حضور با قدرت ورزشکاران مازندرانی در آستانه بازی های المپیک تصمیم گیری شد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران  گفت: پتانسیل ورزش مازندران در کشور بسیار بالا است و به نوعی ورزشکاران مازندرانی در کسب مدال و افتخارآفرینی در المپیک سهیم هستند.

حبیب حسین زادگان با بیان اینکه برای برگزاری اردوی های مشترک با تیم های ملی آمادگی کامل را داریم، تصریح کرد: در رشته های ورزشی که شانس مدال و کسب سهمیه  المپیک داریم با ورود و تعامل با فدراسیون مربوطه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه بحث ورزش قهرمانی، ساخت و ساز اماکن ورزشی و فرهنگی در اولویت دستگاه ورزش و جوانان استان است، افزود: مازندران جز استان های کشور است که شانس زیادی در کسب مدال و کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو را دارد.

حسین زادگان از ملاقات و دیدار با روسای مختلف فدراسیون ها و همچنین اردوی های تیم ملی خبر داد و گفت: مازندران مهد و سنبل ورزش کشور است و برای شکوفایی ورزش کشور تعامل و همکاری خوبی با فدراسیون های مختلف ورزشی داریم.

 

در ادامه غلامرضا رضوی معاون فنی توسعه قهرمانی از حضور پرشور ورزشکاران مازندرانی در المپیک خبر داد و اذعان داشت: با برنامه ریزی و برگزاری جلسات مفید و منظم می توانیم در افتخارآفرینی ورزشکاران  مازندرانی در المپیک ۲۰۱۶ ریو موفق باشیم.

همچنین عادل عالیشان معاون ورزش همگانی نیز با اشاره به اینکه این جلسات باید خروجی خوبی داشته باشد، اظهار داشت: ورزشکاران مازندرانی همیشه برای کشورمان افتخارآفرینی کردند و به طور یقین در المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز شاهد افتخارآفرینی آنان خواهیم بود.

مجتبی قدمی معاون امور فرهنگی نیز درباره بحث فرهنگی مطالبی داشتند و افزود: حرکات و رفتارهای ورزشکاران کشورمان در المپیک زیر ذره بین است و باید در در این زمینه فرهنگ سازی بهتری شود.

مریم کیومرثی معاون امور بانوان نیز با بیان اینکه ورزشکاران بانوان باید حمایت بیشتری شوند، گفت: باید تلاش کنیم تا حضور حداقل یک بانوی ورزشکار در المپیک ۲۰۱۶ ریو فراهم شود.

وی گفت: در المپیک ۲۰۱۲ لندن  سوسن حاجی پور بانوی تکواندوکار مازندرانی حضور داشت که با مبارزات خوبی از خود نشان داد ولی موفق به کسب مدال نشد.

همچنین حسن شاملی کارشناس و دبیر ستاد با بیان اینکه ۱۴ ماه تا برگزاری المپیک ۲۰۱۶ ریو فرصت باقی ماند، اذعان داشت: در این دوره از مسابقات ۱۰۸۲۰ ورزشکار از ۲۴۰ کشور با هم رقابت می کنند.

وی با بیان اینکه گرفتن سهیمه المپیک برای ورزشکاران با توجه به رقابت نزدیک سخت و دشوار است، اذعان داشت: رشته های ورزشی که ورزشکاران مازندرانی شانس مدال و شانس کسب سهمیه دارند، شناسایی شدند.

مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو مرداد ماه ۹۵ در کشور برزیل برگزار می شود.

   

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *