برنامه گراپلینگ کار قائمشهری برای پاسخ به ناداوری

میثم قنبری ، گراپلینگ کار قائمشهری و دارنده نشان نقره مسابقات جهانی بلاروس می گوید که برنامه ای را برای کسب مدال طلای جهانی تنظیم کرده تا از این طریق ‘ پاسخ ناداوری های مسابقات اخیر ‘ را بدهد .

 

گراپلینگ کار قائمشهری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم  ورزش ، وی گفت : از دیروز شنبه تمریناتم را زیر نظر مربی تیم امیر عباس انوری آغاز کردم تا برای انتخابی تیم ملی مسابقات قهرمانی گراپلینگ کشور که دی ماه برگزار می شود ، آماده شوم.
او افزود : با تلاش فراوان درصدد هستم تا به عنوان یکی از اعضای تیم ملی در مسابقات قهرمانی کشور با کسب مدال طلا ، پاسخ ناداوری مسابقات جهانی را بدهم.
دارنده نشان نقره وزن ۱۰۰ کیلوگرم کشتی گراپلینگ در مسابقات جهانی بلاروس ، گفت : من هم مثل همه ورزشکاران بسیار خوشحالم که با کسب مدال نقره توانستم دل مردم سرزمینم را شاد کنم.
وی افزود : برای حضور در مسابقات جهانی تمرینات زیادی را زیر نظر کادر فنی و سرمربی تیم پیاده کردم و خوشحالم که توانستم جواب اعتماد آنها را بدهم.
قنبری سطح مسابقات جهانی بلاروس را که دهم تا سیزدهم مهر ماه امسال برگزار شد ، بالاتر از سال گذشته توصیف کرد و گفت : سطح مسابقات جهانی با توجه به اینکه سالی یک بار برگزار می شود بسیار بالا بود چرا که همه حریفانم مدعی بودند اما من با تلاش با دست پر به کشورم بازگشتم.
دارنده نشان نقره مسابقات جهانی بلاروس افزود : در مسابقات بلاروس پس از استراحت در دور اول ، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۲ از کشور آذربایجان و در دور سوم با نتیجه چهار بر ۲ از کشور اسپانیا به برتری رسیدم اما در فینال بازی را به کشور روسیه واگذار کردم.
وی ادامه داد : در فینال با کشتی گیر روسیه مواجه شدم و به دلیل ناداوری نتوانستم مدال برنز مسابقات جهانی سال گذشته را تبدیل به طلا کنم.
قنبری خواستار توجه بیشتر مسئولان به ورزشکاران رشته گراپلینگ شد و گفت : متاسفانه مسئولان در مقایسه با رشته های ورزشی المپیکی و پارالمپیکی کمتر به ما توجه می کنند.
وی به وعده استخدام یکی از همشهریان پارالمپیکی خود برای استخدام در بهزیستی اشاره کرد و افزود : به نظر می رسد چون رشته گراپلینگ المپیکی نیست ما از این گونه توجهات مرحومیم و حتی هنگامی که با دست پر از مسابقات بر می گردیم تنها از سوی اداره ورزش و جوانان مورد تجلیل قرار می گیریم.
قنبری گفت : مراسم تجلیل از قهرمانان گراپلینگ که سال گذشته و امسال در مسابقات جهانی مدال کسب کردند قرار است اسفند ماه از سوی وزارت ورزش برگزار خواهد شد.
کشتی گراپلینگ رشته ای است که سال پیش به عنوان یک رشته رسمی در فدراسیون کشتی ایران به رسمیت شناخته شد.
این رشته ورزشی ، کشتی تسلیمی است که در زمان باستان بین اقوام مختلف رایج بود و در دهه های پیش نیز فدراسیون جهانی کشتی این رشته ترکیبی را احیا و احصا کرد.
گراپلینگ ترکیبی از کشتی آزاد ، فرنگی ،جودو و جوجیتسو است و تمامی فنون پرتابی ،مهارت های خاک از جمله فن تسلیمی و بی هوشی در آن کاربرد دارد.
تاکنون ۱۵ دوره مسابقات جهانی برای این رشته برگزار شد ولی جمهوری اسلامی ایران امسال دومین سالی است که در این مسابقات شرکت می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو