برنامه فدراسیون فوتبال برای افزایش شمار نمایندگان ایران در مجامع بین المللی

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: باید با برنامه ریزی و تلاش مضاعف برای همه کرسی های فدراسیون فوتبال در مجامع بین المللی، افراد لایقی را معرفی کنیم.

 

برنامه فدراسیون فوتبال

«مهدی تاج» در سخنانی در آئین معارفه «حسن کامرانی فر» رئیس دپارتمان داوری گفت: فوتبال ایران در مجامع بین المللی هفت کرسی دارد، باید با تلاش بیشتر و برنامه ریزی دقیق شمار نمایندگان ایران را در مجامع بین المللی بیشتر کنیم.
وی با تاکید به ضرورت جوانگرایی در فوتبال ایران، گفت: همان گونه که باشگاه ها به جوانگرایی توجه کرده اند و اکنون شمار بازیکنان جوان در باشگاه های لیگ برتر قابل توجه است، باید در حوزه داوران نیز جوانگرایی کنیم تا بتوانیم نسبت به آینده داوری ایران دغدغه خاطر نداشته باشیم.
رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به الکترونیکی شدن کار ناظران داوری گفت: برای کار ناظران داوری، دیگر کاغذ رد و بدل نمی شود و این از جمله اقدامات خوبی بوده است که صورت گرفته است.
تاج به قضاوت تیم داوری ایران در فینال فوتبال المپیک ۲۰۱۶ ریو اشاره کرد و گفت: بی شک حضور فغانی، سخندان و منصوری در فینال فوتبال المپیک ۲۰۱۶ حاصل زحمات بسیار زیادی است که متحمل شده ایم و رسیدن به این نقطه افتخاری برای ایران است.
وی درباره برنامه ریزی ها برای تقدیر از تیم داوری فوتبال ایران در المپیک گفت: برای جبران مافات از امروز برنامه ویژه ای برای پیشکسوتان طراحی شده است و همچنین برنامه ای برای تقدیر از جواد نکونام بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در نظر گرفته ایم و آن را اجرایی خواهیم کرد.
رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اشتباهای در حوزه داوری ها افزود: رخداد اشتباه در داوری ها همواره بوده است، ولی باید توجه داشت که در حوزه داوری باید سعه صدر داشته باشیم، زیرا اعتراض به داوری راه درستی نیست.
«حسن کامرانی فر» رئیس دپارتمان داوری گفت: با شعار یکپارچگی و ثبات به دپارتمان داوری آمده ام و این مسئله را در داوری اجرایی می کنم.
وی افزود: یک نگاه و فکر جدیدی در باره داوری فوتبال به وجود آمده است و باید از تجربیات همه پیشکسوتان استفاده کنیم. داوران جوان، باهوش و باشخصیتی داریم و برای پیشرفت در داوری و رسیدن به اهداف خود به آنها نیاز داریم.
رئیس دپارتمان داوری گفت: کار در دپارتمان داوری سخت خواهد بود، دیگر شاهد گزارش شش برگی ناظران نخواهیم بود و به همین دلیل سیستم الکترونیکی برای ناظران داوری راه اندازی کرده ایم. همچنین همه بازی ها را بدون استثناء آنالیز می کنیم و جزئیات منفی و مثبت داوران را در همان روز بازی، به صورت تلفنی به داوران گوشزد خواهیم کرد.
کامرانی فر گفت: طرح تربیت مدرس را اجرایی خواهیم کرد. یکی از مشکلات، آموزش داوران است که باید با مدرسان خاص به صورت یکپارچه به آنها آموزش دهیم.
وی افزود: همه امورات مربوط به مسائل فنی داوران را با جدیت بیشتری انجام می دهیم و مسئولیت بانوان را به رئیس کمیته داوران واگذار می کنیم و فقط چیدمان داوران در لیگ برتر و لیگ یک را انجام خواهیم دادم. همچنین کمیته ای تشکیل خواهم داد تا به طور ناشناس کار کند. البته عواقب این کار را می پذیرم و هر اشتباهی صورت بگیرد از سوی من بوده است.
«علیرضا اسدی» دبیر کل فدراسیون فوتبال نیز در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در حوزه قضاوت باید دلسوزانه عمل کنیم. باور ما این نیست که در بحث داوری اشتباهات عمدی رخ می دهد.
وی گفت: موضوع داوری نقطه عطفی است. داور در زمین فوتبال همه کاره است و با قضاوت صحیح خود باعث شادی می شود. البته باید به صورت کلان تر به حوزه داوری نگاه کنیم. البته برخی اشتباهات هم در این زمینه وجود دارد که باید اصلاح شود.
دبیرکل فدراسیون افزود: باید نگاه غرض ورزانه از داوری برداشته شود. البته اشتباهات عمدی از سوی داوران قابل بخشش نیست و تکرار اشتباهات سهوی هم باعث تغییر می شود. این اشتباهات سهوی حاصل به روز نبودن اطلاعات و عدم توانایی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو