برف پاییزی آملی ها را غافلگیر کرد

نسیم ورزش : بخشدار امامزاده عبدالله شهرستان آمل گفت که بارش نخستین برف پاییزی و کاهش ناگهانی دمای هوا در ارتفاعات این بخش کوهستانی ، سبب غافلگیر شدن ساکنان تعدادی از روستاها شد.

برف پاییزی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، یحیی عسگری پور گفت : بارش برف که از روز یکشنبه آغاز شد و تا بامداد دوشنبه اامه یافت ارتفاعات حدود ۲۰ روستای کوهستانی بخش امامزاده عبدالله را حدود ۵ تا ۲۰ سانتی متر سفیدپوش کرد.
وی افزود : این میزان بارش برف در منطقه امامزاده عبدالله در این موقع از سال کم سابقه بوده و این باعث تاخیر در کوچ عشایر منطقه از ییلاق به قشلاق خواهد شد.
بخش امامزاده عبداله آمل گفت : راه ارتباطی همه روستاهای برفگیر این بخش هم اکنون باز است وتردد در آنها جریان دارد.
عسگری پور با بیان اینکه ساکنان روستاهای کوهستانی این بخش باید بموقع و تا پیش از آغاز فصل سرما نسبت به ذخیره سوخت زمستانی اقدام کنند ، به دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی این مناطق نیز توصیه و تاکید کرد که به صورت جدی و با هماهنگی با ادارات ذیربط پیگیر تامین وسوخت اهالی باشند.
وی یادآورشد: بخش امامزاده عبدالله آمل در مجموع دارای ۱۰ روستای کوهستانی است که تعدادی از این روستاها به دلایل شرایط سخت تردد و سخت گذر بودن در فصل زمستان خالی از سکنه هستند .
بخش کوهستانی وییلاقی بخش امامزاده عبدالله شهرستان آمل با حدود ۵۲ روستا در مسیر آمل به چمستان و بخشی در مسیر جاده هراز واقع است و بیش از ۲۵ هزار نفر جمعیت دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو