برد نیما عالمیان در اولین تجربه المپیکی

«نیما عالمیان» ملی پوش تنیس روی میز ایران رقابت خود را در دور مقدماتی بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ آغاز کرد.

نیما عالمیان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورزشی نسیم ورزش ، نیما عالمیان در دور مقدماتی رقابت های تنیس روی میز المپیک ریو از ساعت ۱۸ و ۴۵ دقیقه به وقت تهران برابر «کاناک» از آمریکا قرار گرفت.
رنکینگ جهانی نیما عالمیان پیش از آغاز بازی های المپیک ۱۱۱ و رنکینگ جهانی رقیب آمریکایی اش ۲۷۵ است. این اولین حضور نیما عالمیان در بازی های المپیک است.
در رقابت های المپیک برای تمامی بازیکنانی که موفق به کسب سهمیه شده اند، رنکینگ متفاوتی از رنکینگ جهانی در نظر گرفته شده و براین اساس رنکینگ نیما عالمیان ۵۲ است.
بر اساس جدول بازی های المپیک در رشته تنیس روی میز، ۴۸ بازیکنی که در رنکینگ های یک تا ۴۸ قرار دارند در مسابقات مقدماتی استراحت خواهند داشت و از بین رنکینگ های ۴۹ تا ۸۰ نیز ۱۶ نفر برتر بازی ها وارد مرحله اصلی می شود .

گفتنی است ،نیما عالمیان نامی آشنا از خانواده ای ورزشکار و قهرمان ساز است که زیر نظر پدر بزرگوار خود (رحمت عالمیان) سلسله مراتب قهرمانی را یکی پس از دیگری کسب نمود.

نیما عالمیان جوان ارزنده و متواضع  ملی پوشی است که  توانست با وجود سن کم در بزرگسالان کشور بعد از برادر خود به مقام نائب قهرمانی دست پیدا کند.

خانواده عالمیان توانسته اند در تنیس روی میز کشور  نامی ماندگار  وابدی را به نام خود ثبت نمایند.

پایگاه تخصصی پینگ پنگ کشور به این قهرمان ارزنده و خانواده ارزشمند ایشان خصوصا پدر بزرگوار وزحمت کش این ملی پوشان تبریک گفته  وبرای آنان آرزوی سلامت و تندرستی دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *