برخورد وزیر بهداشت با اتوبوس حامل مسئولان!!!

 

 

 وزیر بهداشت معتقد است که برخی مسئولان کشور با عدم‌تصمیم‌گیری در مورد مسائل مهم نمی‌خواهند خود را «آدم بده» کنند و سکوت مجلس و دولت در مورد موضوعاتی ازجمله سیگار ناشی از این مسئله است.

وی گفت: برای همین نیز مسئولان و دولتی‌ها تصمیم می‌گیرند هیچ تصمیمی نگیرند و با طفره رفتن از اصل موضوع، مسئله را رها کنند که نمونه بارز آن را در موضوع یارانه و برخی دیگر از تصمیمات کشور می‌توان دید. وی اضافه کرد: البته این رها کردن مسئله در تمامی حرفه‌ها ازجمله حرفه پزشکی، صنف روحانیت، قوه قضاییه و… وجود دارد و هیچ‌کس نمی‌خواهد با تصمیم‌گیری در موضوعات اساسی آدم بده شود.

سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی در یازدهمین همایش روسای پلیس راهور ناجا مرگ ۱۷هزار نفر در جاده‌های کشور را تاسف‌بار خواند و اظهار داشت: با وجود فرهنگ چندهزارساله، رشد شتابان علمی کشور، دستاوردهای عظیم دفاعی و سرآمد بودن در بخش‌هایی همچون نانوتکنولوژی، ناراحت هستیم از اینکه آمار تلفات ترافیکی در کشورمان حتی از کشورهای آفریقایی نیز بیشتر است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت مقصر اصلی تلفات ترافیکی نیست، این تلفات را معلول ناکارآمدی بخش‌های دیگری از کشور دانست و گفت: در صنعت مشکلات جدی داریم. ۳۷سال است می‌گوییم خودروی ملی ولی شما بهتر می‌دانید که موضوع چیست ولی تقیه می‌کنیم و از گفتن اصل موضوع سر باز می‌زنیم البته من هم که چند بار به این موضوع اشاره کردم، به اخلال در تولید و صادرات متهم شده‌ام.

وی از پلیس‌های حاضر هم انتقاد و خاطرنشان کرد: اگر من جای شما بودم ماشین‌هایی را که بیشتر آسیب می‌رسانند، نمره و پلاک نمی‌دادم.

وی همچنین با اشاره به درخواستش برای تاسیس سازمان اورژانس افزود: اورژانس یک اداره است و زیرمجموعه اداره دیگر اما باید یک سازمان چابک، به‌روز با وظایف، اختیارات و اعتبارات مشخص باشد. به دولت و مجلس پیشنهاد کردیم اما نشد.

  • نمایندگان در فکر رأی سیگاری‌ها!

هاشمی با اشاره به موضوع سیگار گفت: همه می‌دانیم که ۹۰درصد سرطان‌ها به واسطه سیگار تشدید یا ایجاد می‌شود و ما معتقدیم که عوارض خرده‌فروشی سیگار باید افزایش یافته و افراد سیگاری هزینه این اقدام خود را بدهند ولی با توجه به روشن‌بودن موضوع و اینکه حتی یک «قران» از درآمد ۱۱هزار میلیارد تومانی صنعت سیگار در کشور به بخش سلامت جامعه اختصاص نمی‌یابد، دولتی‌ها به واسطه احتمال رکود در تولید و مجلسی‌ها برای جمع‌کردن رأی سیگاری‌ها از تصمیم‌گیری راجع به این موضوع طفره می‌روند.

  • رسانه‌ها اعصاب مردم را خرد نکنند

وزیر بهداشت و درمان به انتقاد از عملکرد رسانه‌ها پرداخت و اظهار داشت: این همه رسانه به جای اینکه دروغ بگویند، تهمت بزنند، اعصاب مردم را خرد کنند و این و آن را به جان هم بیندازند، بیایند مردم را توانمند سازند چراکه وظیفه اصلی‌شان این است.

  • حمایت از افزایش جرایم رانندگی

هاشمی در ادامه به مسئله جرایم رانندگی پرداخت و گفت: جریمه سنگین و برخورد شدید با متخلف بازدارنده است اما از برخی اظهارنظرها در این‌ماه تعجب کردم. وی از خود به‌عنوان راننده‌ای متخلف یاد کرد و عنوان داشت: من به‌عنوان یک راننده متخلف می‌گویم که این دوربین‌ها و حضور پلیس تاثیر دارد و بازدارنده است.

  • مردم مراقب خود باشند

در برخی نقاط کویری از محل حادثه تا نزدیک‌ترین شهر بیش از ۳۰۰کیلومتر مسافت است. تنها فراهم‌کردن بالگرد مهم نیست چرا که ما بالگرد فراهم می‌کنیم می‌گویند جایگاه سوخت نیست، جایگاه فراهم می‌کنیم می‌گویند آشیانه نیست! ۱۹بالگرد از ارتش اجاره کرده‌ایم احتیاج به ۴۵دستگاه بالگرد داریم و در تلاش هستیم ۳۰فروند بالگرد خریداری کنیم. در حال حاضر زمان حضور ماموران امدادی بر بالین حادثه‌دیدگان ۴۵ دقیقه است، اگر به ۱۴ دقیقه برسیم در نقطه ایده‌آل هستیم. ۲هزار دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس وارد شده و تعدادی پایگاه اورژانس نیز برای نوروز دایر شده اما از نظر من اینها همه هیچ است و مردم باید مراقب خودشان باشند.

  • حقوق شهروندی و تشکر از وزیر راه!

وزیر بهداشت ۳روز پیش با اشاره به شعار حقوق شهروندی که معمولا وزیر راه خیلی از آن استفاده می‌کند، گفته بود حقوق شهروندی لفظ زیبا و عامه‌پسندی است که باید به آن عینیت ببخشیم و یکی از راهکارها این است که تجربیات بشری را در جهت مقابله با انبوه تصادفات و کشته‌های ناشی از آن به‌کار بگیریم. هرچند وضعیت‌مان نسبت به سال‌های قبل بهتر شده که از این بابت باید از دستگاه‌هایی همچون پلیس راهور و سازمان صدا و سیما تشکر کنیم اما در مقابل، بابت وضعیت نامناسب راه‌ها و جاده‌ها و نیز خودروها نمی‌دانیم باید از چه کسی تشکر کنیم؟!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *