برای حضور در المپیک به وزن ۷۴ کیلوگرم خواهم آمد/ خادم گفت کم‌کاری کردی

نسیم ورزش: دارنده مدال نقره جهان با بیان اینکه حقش ایستادن بر سکوی نخست در لاس‌وگاس بوده است گفت: در دیدار فینال بدنم کم آورد و نتوانستم آن طور که باید کشتی بگیرم.حسن یزدانی

حسن یزدانی درباره کسب مدال نقره در مسابقه‌های جهانی کشتی آزاد آمریکا اظهار کرد: تا قبل از فینال کشتی‌های خوبی گرفتم و توانستم حریفانم را یک به یک با امتیاز بالا شکست دهم و عملکرد رضایت‌بخشی را به نمایش بگذارم اما در دیدار فینال از عملکرد خودم راضی نیستم.

آزادکار وزن ۷۰ کیلوگرم تیم ملی افزود: در دیدار فینال آن طور که باید نتوانستم خودم را نشان بدهم چرا که بدنم خیلی کم آورد و حریف آنقدر خوب نبود که بتواند از پس من بربیاید. در همان یکی، دو دقیقه اول مبارزه وقتی به حریف حمله می‌کردم، می‌توانستم از او امتیاز بگیرم اما در ادامه همان طور که گفتم بدنم خالی کرد و حریف روسی با برنامه جلو آمد و توانست از من امتیاز بگیرد. من وقتی عقب افتادم بی‌محابا به حریف حمله کردم و او توانست از اشتباه‌های من امتیاز کسب کند.

دارنده مدال نقره جهان خاطرنشان کرد: حق من طلا بود و خیلی‌ها به این موضوع اذعان داشتند اما متاسفانه قسمت نشد که قهرمان جهان شوم. شرمنده مردم و کادر فنی تیم ملی شدم که نتوانستم در دیدار فینال حریف روسی را شکست دهم اما مطمئنا این مسابقه‌ها درس‌های خوبی برای من داشت تا در آینده و مخصوصا در رقابت بزرگی مثل المپیک بتوانم با بهره‌گیری از آن‌ها در سکوی نخست دنیا قرار گیرم.

وی درباره آمدن به وزن ۷۴ کیلوگرم برای اینکه بتواند در المپیک به روی تشک برود گفت: برنامه‌ام این است که به وزن ۷۴ کیلوگرم بیایم و در انتخابی تیم ملی برای حضور در المپیک مبارزه کنم. البته حریفان خوبی هم دارم اما امیدوارم با ادامه تمرین‌هایم بتوانم افتخار پوشیدن دوبنده تیم ملی را در رقابت‌های المپیک نیز به دست بیاورم. باید با برنامه‌ریزی بیشتری تمرین‌هایم را ادامه دهم و نقاط ضعفم را رفع کنم چرا که در المپیک جا برای اشتباه نیست و کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند برای یک کشتی‌گیر بسیار گران تمام شود.

یزدانی در پاسخ به این سوال که جردن باروز باز هم توانست در رقابت‌های جهانی عنوان اول را کسب کند و با توجه به اینکه او مقابل هیچ کشتی‌گیر ایرانی تاکنون شکست نخورده آیا شما می‌توانید از پس او در رقابت‌های المپیک بربیایید یا خیر؟ گفت: جردن باروز حریف بسیار خوب و قدرتمندی است. همین که مجددا امسال توانست با شکست همه حریفان قهرمان جهان شود نشان از توانایی‌های بالای او دارد اما مطمئن باشید با برنامه‌ریزی و آنالیز خوبی که روی او خواهم داشت در رقابت‌های المپیک می‌توانم او را شکست دهم. اگر انتخاب شوم و در المپیک به میدان بروم، قطعا مقابل باروز با برنامه حاضر می‌شوم و او را شکست خواهم داد.

وی درباره برخورد خادم با او پس از شکست مقابل ماگومدوف روس در دیدار فینال رقابت‌های جهانی گفت: خادم در اولین برخورد گفت آن طور که باید نتوانستی شایستگی خود را نشان دهی و کم‌کاری کردی. البته من هم از او و کادر فنی تیم ملی و مخصوصا محمد طلایی که در این مدت زحمات زیادی برای من کشیدند صمیمانه تشکر می‌کنم و از آن‌ها عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم به مدال طلا برسم. جا دارد از پدر و مادرم نیز به خاطر زحمات‌شان صمیمانه قدردانی کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *