برانکو ناکامی احتمالی پرسپولیس در آسیا را به گردن کی‌روش انداخت

نسیم ورزش : سرمربی پرسپولیس با انتقاد از سرمربی تیم ملی ناکامی احتمالی نمایندگان ایران در آسیا را به گردن کی‌روش انداخت. وی همچنین گفت: وقتی بازیکنان برمی‌گردند سه کیلو اضافه وزن دارند!

ناکامی احتمالی

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، برانکو ایوانکوویچ ظهر امروز دوشنبه در حاشیه تمرین سرخپوشان به خبرنگاران گفت: امروز با ۱۵ بازیکن تمرین کردیم. عملا همه سالم هستند. محسن ربیع خواه و ولادیمیر مشکل کوچکی دارند که تا آخر هفته آماده می شوند.

وی افزود: تمرین امروز ما در سالن وزنه است. فردا در آزادی هستیم و تمرین روی خبرنگاران باز است. چهارشنبه باید یک بازی دوستانه می داشتیم که آنرا لغو کردیم. شاید شنبه یا یکشنبه بازی کنیم.

سرمربی پرسپولیس درباره نقل و انتقالات نیم فصل، تاکید کرد: نیاز به جذب چند بازیکن داریم. با توجه به اینکه نیم فصل دوم کار سخت است، طبیعی است که بازیکنان را تقویت کنیم.

برانکو ادامه داد: اگر نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا به مرحله بعد راه پیدا نکنند مقصر اصلی کی روش است. مقصر سازمان لیگ است که این برنامه ریزی را داشته است. همینطور فدراسیون فوتبال که این برنامه را پذیرفته است. من مشکلات را به شما می گویم. اولین آنها همین برنامه ریزی است.

وی ادامه داد: از ابتدای لیگ بازیکنان حدود ۱۰۰ روز در اختیار تیم ملی بودند. برنامه ای که تهیه شده  واقعا وحشتناک است. به جای اینکه بازیکنان در بین دو نیم فصل استراحت کنند  باید به اردوی تیم ملی بروند. همانطور که کی روش بعد از بازیهای تیم ملی تاکید کرد که بازیکنان باید استراحت کنند الان هم باید استراحت کنند.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: در این شرایط بازیکنان نمی توانند به خوبی استراحت کنند و برای نیم فصل دوم استراحت کنند. بازیکنان بیشتر وقت شان در هواپیما خواهد بود. من دیگر نمی توانم این بازیکنان را تمرین بدهم. فقط باید مدیریت کنم. چیزی که مهم است سلامتی بازیکنان است اما همین برنامه ریزی ریسک بزرگی را بوجود آورده است و میزان مصدومیت را افزایش داده است. 

برانکو خاطرنشان کرد: با این شرایط بازیکنان استراحت نخواهند داشت. شاید بتوانم به زور در ایام نوروز دو سه روز به بازیکنان استراحت بدهم. چطور می توانم با این برنامه ریزی برای نیم فصل دوم بازیکن بگیرم.

وی در پاسخ به این پرسش که کی روش در بیانیه نویسی تخصصی دارد و ممکن است پاسخ به شما بدهد گفت: همه اینها درست است. دوست دارم یک نفر بیاید به صورت تخصصی به من جواب بدهد که این اردوی تیم ملی در دبی درست است یا نه. آیا عاقلانه هست یا نه. آنهم بدون بازی تدارکاتی. سایت های مراکشی اعلام کردند که این بازی برگزار نخواهد شد. با این شرایط دوباره می پرسم که آیا این اردو عاقلانه است.

وی افزود: مثل اینکه در ابتدای فصل گفتند اگر تیم ملی اردو نرود من مقصر هستم. اما برای این اردو که من از دو ماه قبل می دانستم برگزار می شود چنین تصمیمی گرفتند. زمانی که ما در اردوی امارات بودیم مدیر باشگاه ایرانیان به من گفت که اینها این اردو را رزرو کرده اند و می دانستم که قطعا این اردو برگزار خواهد شد.

برانکو خاطرنشان کرد: من با هیچکس مشکلی ندارم و هر چیزی که فکر می کنم حقیقت است را گفتم. یک نفر بیاید از نظر کارشناسی من را قانع کند که برگزاری این اردو درست است. آیا این توجیه عقلانی دارد؟ آیا توجیه فنی دارد؟ آیا بازیکن باید بدون آماده سازی در نیم فصل دوم هر چهار روز یکبار بازی کند. من قبلا هم گفته بودم که حامی تیم ملی هستم اما الان می خواهم اطلاع بدهم که وقتی در سال ۲۰۰۶ ما تیم را برای جام جهانی آماده می کردیم صباباتری در آن زمان نه اجازه داد علی دایی بیاید و نه سهراب بختیاری زاده. آنها یک بازی داشتند در آسیا که خیلی هم مهم نبود اما ما باید ۱۵ روز بعد می رفتیم جام جهانی.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه خیلی دیگر از مربیان لیگ برتری هم با این برنامه ریزی مشکل دارند گفت: به همین خاطر من گفتم که کی روش مقصر است. سازمان لیگ و آقای فتاحی هم مقصر است که این برنامه را چیده و فدراسیون فوتبال که این برنامه را پذیرفته است. 

وی در مورد اینکه سرمربی تیم ملی با یکی از مربیان لیگ برتری رابطه خوبی دارد و برای اینکه این تیم جان بگیرد چنین کاری می کند گفت: من به این مسائل توجهی ندارم. هماهنگی بین کادر فنی تیم ملی و مربیان لیگ وجود ندارد. بازیکن مصدوم را برای اردوی تیم ملی دعوت می کنند. ارتباط سالم و سلامتی که باید بین تیم ملی و باشگاه ها باشد وجود ندارد. اینکه کی روش با کسی خوب هست یا نه به من ارتباطی ندارد. 

وی افزود: الان قلعه نویی دارد بهترین کارها را برای تیمش انجام می دهد که قهرمان شود. من با او رفیق هستم اما الان داریم علیه هم برای قهرمانی کار می کنیم. جنبه ورزش این است که قبل از مسابقه با هم دوست هستیم اما در زمین رقیب هم هستیم. این یک رسم بسیار زیبا در فوتبال ایران است. 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به اینکه ووریا غفوری و مهدی ترابی هم با وجود مصدومیت به اردو دعوت شده اند گفت: شاید هوای دبی بهتر است.

برانکو در مورد اینکه اگر پرسپولیس در لیگ قهرمانان اسیا نتیجه نگیرد آیا کی روش مقصر است گفت: دقیقا به همین خاطر من این موضوع را سه بار تکرار کردم. اگر تیم های ایرانی نتیجه نگیرند کی روش و سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مقصر هستند. 

وی در مورد اینکه عنوان شده بود که تاج گفته که تیم های ایرانی نباید به امارات بروند و یا اردو برگزار کنند گفت: شاید به این خاطر است که الان سال نو میلادی است و هوای دبی هم خوب است!(با خنده)

برانکو در مورد برگزار نکردن دیدارهای تدارکاتی خوب برای پرسپولیس برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما زمان نداریم. باید برای نیم فصل دوم تیم را هماهنگ کنیم. ما باید هر پنج روز یک بار بازی کنیم. فقط بازی با استقلال هفت روز فاصله دارد. ما نه وقت داریم تیم را تکمیل کنیم و نه هماهنگ کنیم. دو بازیکن ما را به سربازی بردند اما هیچکس نپرسید چرا. بازیکنان تحت فشار خواهند بود و کسی به فکر سلامتی بازیکنان نیست که مهمترین مسئله است. بازهم دودش به چشم تیم ملی می رود. این را هم می گویم که هر وقت بازیکنان پرسپولیس به اردوی تیم ملی رفته اند با دو سه کیلو اضافه وزن برگشته اند. 

برانکو در مورد شکست تیمش در جام حذفی که بدون حضور بازیکنان ملی پوش برگزار شد گفت: آن بازی اشتباه من بود و هیچ وقت نگفتم که تیم ملی مقصر است اما الان مقصر ناکامی احتمالی را معرفی کردم. 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه خود کی روش می رود محل اردوی و البسه تیم ملی را می بیند گفت: من خودم هم دوست دارم بروم کمپ محل اردو را ببینم اما معمولا البسه و امکانات را فدراسیون فراهم می کند. من هم تمایل ندارم در مورد روش کی روش صحبت کنم. اینها سلیقه و روش کار هر مربی است. درست است که تیم ملی ایران بزرگ و اولویت است اما فوتبال ایران شامل باشگاه ها هم می شود. همه دارند از باشگاه ها تغذیه می شوند. فوتبال ایران شامل همه رده ها و باشگاه هاست. 

وی ادامه داد: هر مربی روش خاص خودش را دارد. من هم سرمربی تیم ملی ایران بوده ام. بعد از من هم قلعه نویی آمد. من در برلین قلعه نویی را دیدم و هر چه تجربه داشتم در اختیار او قرار دادم چرا که هدف ما موفقیت تیم ملی بود. اما بروید از بازیکنان بپرسید ببینید که آیا من یک بار علیه تیم ملی حرف زده ام؟ الان هم اعتقاد دارم که چند بازیکن دیگر من استحقاق حضور در اردوی تیم ملی را دارند. برایم مهم نیست که کی روش چه روشی را در پیش گرفته است. 

برانکو در پاسخ با این پرسش که قبلا شما در اختیار فدراسیون بودید اما الان فدراسیون در اختیار تیم ملی است گفت: من نمی خواهم به این مسائل ورود کنم. 

وی افزود: کی روش چه چیزی خواسته که باشگاه ها در اختیارش نگذاشته اند. ۱۰۰ روز بازیکنان در اختیار تیم ملی بوده اند. بروید بپرسید ببینید که کدام کشور این شرایط را داشته اند. شاید فقط سوریه این شرایط را داشته باشد. بازیکنان شده اند مسافر. این بازیکنان هر روز منتطرند یکی به آنها زنگ بزند و بگوید که خانواده شان شهید شده اند. ما با این تیم مساوی بدون گل کرده ایم. 

برانکو ادامه داد: حالا من سوال می کنم. آقای کی روش چند بازی لیگ را آمده و نگاه کرده است؟ (خبرنگاران پاسخ دادند فقط دربی که برانکو فقط خندید).

وی ادامه داد: حتما از طریق ماهواره آنالیز کرده اند که چه کسی آماده است چه کسی آماده نیست. چرا لژیونرها نیامدند. من حق دارم فکر کنم. اینها عقیده من بود که گفتم. من مسن ترین مربی لیگ هستم و این حق را دارم که این حرف ها را بزنم. من در سه کشور قهرمان بوده ام و مدال برنز جام جهانی را دارم. من با تیم ملی ایران در جام جهانی بوده ام و در بوسان هم قهرمان شده ام. با این شرایط من باید حرف بزنم.

برانکو در واکنش به این پرسش که کی روش با هر مربی که دعوایش می شود بازیکنان زیادی را از تیمش دعوت می کند گفت: همین رفتارهای کی روش برای من یک سمبل شده است. من به او غبطه می خورم. دمش گرم!

وی در مورد اینکه کی روش نگذاشت ژوزه در پرسپولیس خوب عمل کند آیا نگران نیستید که به تیم شما هم لطمه بزند گفت: من وارد این مسائل نمی شوم. وظیفه من این است که روی تیمم تمرکز کنم و کارم را ادامه دهم. 

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: همه چیز می تواند اتفاق بیفتد اما من خودم را درگیر این مسائل نمی کنم. 

وی در مورد اینکه آیا فهرست بازیکنان مد نظرش را اعلام نمی کند گفت: هنوز نه چون ما مرحله به مرحله پیش می رویم و فعلا نمی توانیم صحبت کنیم. باید یکی را بفرستیم دبی با بازیکن مورد نظرمان صحبت کند اما ما نمی توانیم وارد باشگاه ایرانیان شویم چون ممنوع است. چون خدای ناکرده کسی می بیند دارند چیکار می کنند!

برانکو در مورد اینکه سروش رفیعی گفته برانکو یک بار تلفنی با من صحبت کرده است گفت: من شش ماه پیش در یک مراسم انتخاب برترین های فصل او را دیدم. ما می خواستیم محترمانه نسبت به او و باشگاهش برخورد کنیم که با بهترین نحو در اختیار باشگاهش باشد. امروز هم که با تیم ملی رفته دبی. حالا چطور باید با این بازیکن صحبت کنیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو