بدمینتون‎بازان به خارج از کشور اعزام می‌شوند

 

نسیم ورزش: رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: در صورت موافقت شورای برون‌مرزی تیم‌های مختلفی از کشور به کشورهای حاشیه دریای خزر اعزام خواهند شد که این اعزام‌ها می‌تواند نقش مؤثری برای شکوفایی استعداد داشته باشند.

محمد رضا پوریا

 محمدرضا پوریا  در نشست سالانه هیأت بدمینتون مازندران اظهار کرد: در بدمینتون مازندران تحولات خوبی صورت گرفت و در حال حاضر جزو ۱۰ هیأت برتر کشور است.

وی با بیان اینکه هیأت بدمینتون مازندران در سال اخیر صعود پنج پله داشت، افزود: پس از ارزیابی انجام شده از سوی فدراسیون، هیأت بدمینتون مازندران از رده سیزدهم به رده هشتم صعود کرد.

رئیس فدراسیون بدمینتون تصریح کرد: کسب ۳۰۰ مدال جهانی، آسیایی و بین‌المللی توسط ورزشکاران شایسته مازندرانی نشان از توانمندی بالای مدیریت ورزش این استان دارد.

پوریا در ادامه برگزاری بیست‌وششمین دوره مسابقات جام فجر را از برنامه این فدراسیون برشمرد و خاطر نشان کرد: برای توسعه و رشد این ورزش مسابقاتی با حضور کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

وی افزود: در صورت موافقت شورای برون‌مرزی تیم‌های مختلفی از کشور به ویژه مازندران به کشورهای حاشیه دریای خزر اعزام خواهند شد که این اعزام‌ها می‌تواند نقش موثری برای شکوفایی استعدادها داشته باشد.

در ادامه معاون توسعه امور ورزشی مازندران از فعالیت ۴۸ هیأت ورزشی در استان خبر داد و گفت: کشف استعداد ورزشکاران در رشته‌های ورزشی یکی از برنامه‌های مهم دستگاه ورزش استان است.

ابوالقاسم عباسی با اشاره به اینکه امسال المپیک را پیش رو داریم،افزود: در المپیک ۲۰۱۲ در ترکیب تیم‌های ملی ۱۱ ملی‌پوش مازندرانی حضور داشتند که در نهایت ورزشکاران این خطه موفق به کسب دو مدال طلا و یک مدال برنز شدند.

وی با اشاره به نقش موثر ورزشکاران مازندرانی در مسابقات برون‌مرزی افزود: مازندران استان قهرمان پرور بوده و تلاش داریم در المپیک ۲۰۱۶ تعداد ورزشکاران و همچنین تعداد مدال‌های کسب شده توسط ورزشکاران مازندرانی افزایش یابد.

معاون توسعه امور ورزشی مازندران از تفاهم با کشورهای حاشیه دریای خزر برای اعزام تیم‌های مازندرانی به این کشورها خبر داد و گفت: ورزش بدمینتون توسعه خوبی در استان دارد و این رشته  ورزشی در آینده می‌تواند حرفی برای گفتن در کشور داشته باشد.

همچنین رئیس هیأت بدمینتون مازندران از فعالیت یک‌هزار و ۲۰۰ نفر در این رشته ورزشی خبر داد و گفت: قبل از پذیرش این مسئولیت تعداد ورزشکاران سازمان یافته مازندران ۳۳۴ نفر بود.

مهدی امیرفخریان با بیان اینکه تعداد هیأت‌های ورزشی این استان از هفت شهرستان به ۲۱ شهرستان افزایش یافت، اظهار کرد: با تلاش‌های انجام شده یک سالن تخصصی در ساری و همچنین پنج سالن در سطح استان برای رشته بدمینتون در نظر گرفته شده است.

وی از حضور تیم‌های مختلف زن و مرد از مازندران در لیگ بدمینتون کشور خبر داد و بیان کرد: سال ۹۴ یکی از سال‌های پرشور برای بدمینتون مازندران بود که ورزشکاران این استان با توجه به کمبود امکانات به موفقیت‌های خوبی دست یافتند.

رئیس هیأت بدمینتون مازندران افزود: برگزاری مسابقات مختلف و همچنین برپایی کلاس‌های آموزشی مربیگری و داوری می‌تواند برای توسعه بدمینتون در استان تاثیرگذار باشد.

در پایان مجمع سالانه هیأت بدمینتون مازندران همایش تجلیل از برترین‌های این رشته ورزشی با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد.

در این همایش از روسای ادارات شهرستان‌ها، هیأت‌ها، مربیان، داوران، ورزشکاران، پیشکسوتان تجلیل شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *