بخشدار:بخش کلیجان رستاق دارای افتخارات و ظرفیت های غنی می با شد

 

اختصاصی نسیم ورزش / سید تقی رسولی بخشدار کلیجان رستاق ضمن عرض تسلیت ماه محرم گفت:  این بخش از لحاظ موقعیت مردمی دارای شخصیت های علمی و ورزشی و سیاسی مهمی می باشد که از افتخارات کلیجان رستاق به شمار می رود که بخش کلیجان رستاق را از همه لحاظ خاص می کند . و هم چنین در طول جنگ تحمیلی ۱۴۶ شهید و ۲ شهید در مدافع حرم و ۲۵۰ جانباز برای حفظ و آرامش میهن اسلامی دارد.

 

بخشدار

وی ادامه داد: بخش کلیجان  رستاق در ۱۵ کیلومتری مرکز استان واقع است و ۵۷۰ کیلومتر وسعت دارد و دارای ۵۰ روستا می باشد و جزء مناطق خوش آب و هوا می باشد که دارای منابع طبیعی از جمله جنگل و رودخانه های بسیار زیبا است که سالانه گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می کند.

وی در خصوص بخش اقتصادی کلیجان رستاق گفت: شرایط و موقعیت خاصی در بخش اقتصادی کلیجان رستاق  وجود دارد و دارای زمین های حاصلخیزی است. وی افزود: یکی از عملیات مهم در کلیجان رستاق افتتاح حدودا ۳۵ هکتار زمین اراضی شیب دار به زمین کشاورزی بوده و با همکاری جهاد کشاورزی و مردم درختان سیب و گلابی و انار در این اراضی کاشت شد  که در سال ۱۳۹۷ محصول آن برداشت خواهد شد. وی خاطر نشان کرد: بالغ بر ۱۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال برای افتتاح این عملیات هزینه شد.

بخشدار کلیجان رستاق اظهار کرد: پروژه هایی از جمله پرورش قارچ و ماهی در این بخش انجام شده که در حال بهره برداری می باشد.

وی در ارتباط وضعیت عمرانی و راه در این بخش گفت: برای تمامی روستاها عملیات آسفالت برنامه ریزی شده و در بعضی از  روستاها در حال انجام است که از جمله: وضعیت آسفالت راه های روستا های علمدارده و سلیم بهرام به اتمام رسیده و محور اریضه کلا در حال انجام است.

رسولی عنوان نمود: بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان  برای ترمیم زیر ساخت ها این بخش هزینه کردیم تا در زمان حوادث غیر متقربه مشکلی پیش نیاید.زیرا به لحاظ وضعیت جغرافیایی زمین ها که بصورت شیب دار می باشد بیشتر تحت تاثیر حوادث قرار میگیرد.

بخشدار کلیجان رستاق گفت: در سال گذشته افتتاح خانه بهداشت در دو محل امره و گلورد به بهره برداری رسید.

*مجهزترین خدمات پزشکی در سه راه روستای تاکام

وی خاطر نشان کرد: با هزینه بالغ بر ۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال در سه راه روستای تاکام به بهره برداری رسید تا تمامی اهالی و همچنین گردشگران بتوانند از امکانات درمانی را در اختیار داشته باشند.

بخشدار کلیجان رستاق در بحث آبرسانی و مشکلات این بخش عنوان کرد: به لحاظ وضعیت اراضی این بخش در بحث آبرسانی تا کنون از محل صندوق توسعه ملی با پیگیری نمایندگان  و عنایت مقام معظم رهبری  ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال هزینه شدتا منبع آب شرب محل پهنه کلا احداث شود و همچنین آبرسانی به محلات آقا مشهد و محور علوی کلا و هولارو چند محل دیگر.. تخصیص داده شد.

رسولی اذعان کرد: بخش کلیجان رستاق با توجه به داشتن امکانات زیارتی و سیاحتی از جمله آستان مقدس پهنه کلا و امامزاده علی محل مسافران و گردشگران بیشماری می باشد.

سید تقی رسولی بخشدار کلیجان رستاق در پایان ضمن گرامیداشت ۱۵ مهر روز روستا و عشایرو اقدامات دولت دولت تدبیر و امید برای تمامی روستاییان از تمامی مسئولین استانی بخصوص استاندار و فرماندار و نمایندگان محترم و مطبوعات که ما را حمایت می کنند قدردانی میکنم و امیدوارم ما را در رفع مشکلات حمایت کنند تا بتوانیم تمامی برنامه ها و پروژه ها را به ثمر برسانیم بخصوص  در زمینه طرح هادی که با کمبود اعتبارات مواجه ایم توجه بیشتری شود./مهسا جنکوک – خبرنگار نسیم ورزش

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *