ببر مازندران این روزها درد می کشد

نسیم ورزش:حدود ۱۰،۱۲ روز پیش و در یکی از جلسات تمرینی تیم ‌ملی، رضا یزدانی کمرش مصدوم شد تا استراحت اجباری کند و همراه اردونشینان نباشد.37_99

تشخیص پزشکان تیم ‌ملی و تجویز استراحت برای کاپیتان نامدار کشتی آزاد، یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مربیان تیم ‌ملی و خود رضا یزدانی شد. بعد از چند روز استراحت و بهبودی نسبی، او تمرینش را شروع کرد اما در همان اولین جلسه تمرینی، دوباره احساس درد شدید مصدومیت قبلی، با تشخیص پزشکان تیم ‌ملی منجر ‌به ترک تمرین و انجام MRI شد. در حالی که تیم ‌ملی باید نیمه شب امشب یا بامداد فردا از طریق مسکو راهی لس‌آنجلس شود، دقایقی با کاپیتان پرافتخار تیم ‌ملی همکلام شدیم تا از وضعیت او مطلع شویم که رضا یزدانی به سؤالات خبرورزشی پاسخ داد:

حدود ۱۰ روز است که با تیم ‌ملی تمرین نمی‌کنم. شدت درد مصدومیت اخیر باعث شده تا پزشکان و کادر فنی تیم‌ ملی قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، انجام MRI را در دستور کار قرار دهند. به همین دلیل و بنا به تشخیص پزشکان و مربیان تیم ‌ملی، در خارج از اردو و مرکز تخصصی بابک MRI گرفتم.

قرار بود نتیجه MRI و تشخیص پزشک متخصص روز یک‌شنبه تحویل شود ولی گویا چون پزشک مربوطه آن روز نیامده، دریافت جواب MRI و تشخیص نظر پزشک به بعدازظهر امروز موکول شده است. بلاتکلیفی و سردرگمی فعلی من یا کادر فنی تیم ‌ملی هم به خاطر تأخیر در دریافت همین جواب و نظریه پزشک است.

هنوز هم احساس درد دارم ولی اگر جواب MRI مشخص کند که مشکل جدی نیست و مربیان تیم ‌ملی هم صلاح بدانند که من همراه تیم باشم، درد ناشی از مصدومیت اخیر را تحمل می‌کنم و در خدمت تیم ‌ملی هستم. به رغم اینکه مدتی مجبور به استراحت بوده و تمرین ندارم، از نظر آمادگی نسبت به بقیه بچه‌های تیم عقب‌تر هستم ولی اگر مشکلی نباشد، در همین یکی، دو روز باقی‌مانده سعی می‌کنم با تمرین تا حدودی خودم را مهیای شرکت در مسابقه کنم.

همه چیز به نتیجه و جواب MRI و تصمیم مربیان تیم ‌ملی بستگی دارد. من همیشه سرباز گوش به فرمان ملت بوده و هستم. اگر مشکل پزشکی نباشد و مربیان تیم‌ ملی هم تصمیم بگیرند، من باید در جام‌ جهانی‌ کشتی بگیرم، هر چند که آماده نیستم و درد دارم ولی حتماً انجام وظیفه می‌کنم.

من و اکثر بچه‌ها در ارمنستان روادید سفر گرفتیم و گروهی از اعضای کاروان هم در دبی روادید گرفتند. فکر کنم چند ساعت قبل از وزن‌کشی به لس‌آنجلس برسیم. اعضای تیم چه جوانان و چه باتجربه‌ترها همگی چنین شرایطی را تجربه کرده‌اند و امیدوارم که هیچ مشکلی پیش نیاید.

شریف شریف‌اف چند وقت پیش در جام مدوید با اختلاف امتیاز بالا به ختاگ گازیموف باخته و فکر نمی‌کنم او حالا حالاها بتواند نفر اول ۹۷ کیلوی آذربایجان شود. حداقل تا المپیک ۲۰۱۶ گازیموف نفر اول آذری‌هاست و ما هم برای شکست او تدابیر مختلفی را به اجرا می‌گذاریم تا نتایج قبلی‌مان را تکرار کنیم.

اینکه من یا محمدحسین محمدیان در کدام مسابقه و مقابل کدام‌یک از حریفان در جام ‌جهانی‌ کشتی بگیریم، به نظر و تصمیم کادر فنی تیم ‌ملی بستگی دارد اما اگر قرار باشد من کشتی بگیرم، فرقی نمی‌کند که شریف‌اف باشد یا دیگران و با تمام وجود در خدمت تیم هستم.

فکر می‌کنم برای همراهی تیم مشکلی نداشته باشم ولی حضور یا عدم حضورم مقابل حریفان در هر مرحله‌ای از مسابقات جام جهانی، به جواب MRI، نظر پزشکان و تصمیم مربیان تیم ‌ملی بستگی دارد.

در آمریکا کار خیلی سختی برای تکرار قهرمانی جام ‌جهانی‌ داریم. قطعاً میزبان برنامه‌ریزی کرده تا ناکامی سال گذشته‌‌اش را جبران کند و سعی می‌کند تا ما نتوانیم مثل سال گذشته در آمریکا قهرمان شویم اما بچه‌های ما هم انگیزه‌های بسیار زیادی دارند که در خاک آمریکا یک بار دیگر پرچم کشورمان را بالاتر از همه به اهتزاز درآورند.

در جام‌ جهانی‌ سال گذشته که در آمریکا قهرمان شدیم، مسئولان هیچ توجهی به زحمات و تلاش بچه‌ها نکردند، امیدوارم حداقل امسال دیگر همان روند کم‌لطفی و بی‌توجهی را ادامه ندهند. این بچه‌ها برای کسب افتخار خیلی زحمت می‌کشند ولی متأسفانه بعضی کم‌لطفی‌ها آنها را دلسرد می‌کند. ان‌شاءا… دیگر شاهد بی‌توجهی و کم‌لطفی در حق قهرمانان کشتی نباشیم.

بر اساس مقررات قبلی فدراسیون کشتی، من سال گذشته توانستم با عنوانی غیر از کشتی‌گیر در لیگ حاضر شوم. حالا هم که فدراسیون تصمیم گرفته هیچ قهرمان و کشتی‌‌گیری نتواند با این عناوین با تیم‌ها قرارداد ببندد، من تابع تصمیم فدراسیون هستم و هیچ حرفی هم در این رابطه ندارم. صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *