با پلنگ‌جویبار از خداحافظی تا حمله به سکوی المپیک

نسیم ورزش : با پلنگ‌جویبار از خداحافظی تا حمله به سکوی المپیک /رضا یزدانی بعد از ۲ سال و نیم به تیم ملی کشتی آزاد برگشته و با انگیزه بالا خودش را برای روزهای سخت و در نهایت کسب مدال المپیک آماده می‌کند.

با پلنگ‌جویبار از خداحافظی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، با اینکه ۳۴ سالش تمام شده، هنوز هم خیلی‌ها معتقدند می‌تواند حرف اول را در وزن خودش بزند. رضا یزدانی با کوله باری از تجربه به اردوی تیم ملی برگشته و با انگیزه فراوان کنار جوان‌هایی که شاید برخی از آنها نصف او سن دارند، تمرین می‌کند.

بعد از خروج رسول خادم و روی کار آمدن غلامرضا محمدی دوران دوری پلنگ جویبار از تیم ملی به سر رسید. کشتی‌گیری که تا چند ماه قبل صحبت از خداحافظی می‌کرد، حالا با جدیت تمام در اردوی تیم ملی حضور دارد و به آرزوی دیرینه خود یعنی مدال المپیک فکر می کند.

با رضا یزدانی در حاشیه اردوی تیم ملی کشتی آزاد همکلام شدیم تا از وضعیتش و برنامه هایی که در آینده دارد، ‌بیشتر باخبر شویم. در ادامه مشروح صحبت های پلنگ جویبار با خبرنگار “ورزش سه” را می‌خوانید.

بیش از ۲ سال بود که در اردوی تیم ملی حاضر نبودم و اتفاقاتی پیش آمد که برگشتم. خدا را شکر فکر می‌کنم اتحاد و همدلی خوبی بین کادرفنی و کشتی‌گیران به وجود آمده و در اردویی که برگزارشد، این موضوع مشخص بود. هم کادرفنی و هم کشتی گیران حاضر در اردو ترکیبی از نفرات باتجربه و جوان هستند. اردوی خوبی را پشت سر گذاشتیم. البته در اردوی اول بیشتر از همه برای شناخت کشتی گیران از کادرفنی و نوع تمرینات بود. از اردوی بعدی کار سخت‌تر می شود.

امیدوارم شرایط کشتی طوری پیش برود که روند رو به جلو داشته باشیم. باید همه دست به دست هم بدهیم تا کشتی به روزهای خوب خودش بازگردد. مردم انتظار دارند روزهای خوشی را برای کشتی رقم بزنیم و این نیاز به همدلی و اتحاد دارد. البته همه می دانیم که در سال هایی که رقبای ما خیلی خوب کار کردند، مدال گرفتن و رفتن روی سکو خیلی کار سختی است. با این حال من به آینده تیم ملی کشتی آزاد خوش بینم و امیدوارم همه چیز خوب پیش برود.

 

غلامرضا محمدی اگر تعریفی از من کرده، از لطفش به من است. من تمام سعی خودم را می کنم که جدا از تمریناتی که خودم انجام می دهم، تجربیاتم را به نفرات جوان تر انتقال دهم. هر کمکی نیاز باشد، قطعا انجام می دهم. درباره خودم هم تمام تلاشم را می کنم که بهترین نوع تمرینات را داشته باشم. سرمربی تیم ملی و سایر اعضای کادرفنی هم نظاره گر کار من هستند و امیدوارم بتوانم نظر آنها را جلب کنم و برای تورنمنت و مسابقاتی که برایم درنظر می‌گیرند، به بهترین شکل ظاهر شوم.
تا ۲، ۳ ماه قبل شرایط برای من خیلی سخت بود و یکسری مسائل را می‌دیدم که احساس می‌کردم اتحاد مدنظر من در کشتی نیست. همچنین انعطافی وجود نداشت. به همین خاطر سخت بود برای من که بعد از یک دوره طولانی مدت دوری از تیم ملی و مصدومیت‌هایی که داشتم، بخواهم در چنین فضایی وارد تیم ملی شوم. با مشکلاتی که وجود داشت، احساس می کردم شرایط سخت است و به خداحافظی هم فکر کردم.

الان که آمدم، سعی می کنم در تمرینات روز به روز بهتر شوم. شدت تمریناتم را با نظم خاصی بالا می برم. کادرفنی هم نظاره گر کار من هستند و بهترین تصمیم را می‌گیرند. مصدومیت بخشی از کشتی است و بازگشت یک ورزشکار بعد از مصدومیت هم به خیلی از عوامل بستگی دارد. من احساس می‌کنم خیلی چیزها قبلا کنار هم نبود و حتی آسیب‌دیدگی‌هایی که برای من اتفاق افتاد، شاید به خاطر اشتباهاتی بود که در آن مقطع رخ داد. نمی خواهم به گذشته برگردم و وارد جزییات شوم.

در هر صورت امروز بدون آسیب دیدگی هستم و با انگیزه تمرین می کنم. در این شرایط به آینده فکر می کنم و تمام توانم را می‌گذارم. امیدوارم بتوانم این روند رو به جلو را حفظ کنم. بقیه‌اش دیگر با خداست و باید منتظر گذشت زمان باشیم. هدف من همیشه مدال المپیک بوده و هنوز هم هست. البته بالاتر از آن رضایتمندی مردم و جامعه کشتی از من است که سعی کردم همیشه اتفاق بیفتد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو