با بازدید از خط تولید کارخانه ستاک: نشست خبری مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه۲ انجام شد

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری نسیم ورزش : نشست خبری جعفری مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه۲ با بازدید از خط تولید کارخانه ستاک آغاز و با افتتاحیه اتاق میز خدمت به پایان رسید شد. جعفری رسیدن به خودکفائی از ۱۰%به حداقل۲۵% را از اهداف اصلی و مهم این شرکت دانست و گفت:خرید تضمینی گندم دانه های روغنی و خرید توافقی برنج جزء موارد مهم در کمک به اقتصاد کشاورزی مازندران است.

شرکت غله نشست خبری

مدیرعامل شرکت غله بیان نمود :در سال گذشته در استانهای گلستان و مازندران ۷۰هزار تن دانه روغنی خریداری شد که۱۹۷۰۰ تن معادل ۸۵ میلیارد تومان در مازندران و مابقی در تهران با پرداخت بهای کامل انجام شد.

در سال ۹۷ میزان خرید دانه های روغنی ۲برابر افزایش یافته و (حدود ۱۴۰۰۰۰تن) که ۳۱۷۰۰ تن در مازندران و مابقی هم در گلستان خریداری شد و به کاشت سال آینده کمک زیادی خواهد کرد. در این دو استان تقریبا ۶۰% دانه های روغنی کشور خریداری و تامین شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ اذعان نمود: شرکت غله امسال خود دانه های روغنی را تبدیل به روغن کرده و این امر در حالی است که ما بین ۸۸%تا۹۲% از روغن را هنوز وابسته هستیم.

وی افزود: در حال حاضر از برزیل و آرژانتین از طریق بندر امام روغن وارد میکنیم.یکی از برنامه های در حال انجام واردکردن روغن از برخی استان های روسیه از طریق بندرهای امیرآباد نوشهر و فریدونکنار است.

جعفری خاطر نشان کرد: اولین پارت این واردات۳۵هزار تن و از طریق بندر امیرآباد وارد استان مازندران خواهد شد. این واردات مربوطه به روغن خام بوده و تبدیل آن به روغن خوراکی در داخل کشور انجام خواهد شد.

او  به اهمیت تامین محصولات و کالای استراتژیک تاکیدو در ادامه آماری مرتبط به این موضوع بیان نمود:

  • ذخیره بیش از ۱۳ ماه نیاز گندم کشور و ۶ماه مازندران
  • ورود ۱میلیون تن برنج ضمن نیاز ۹۰۰هزار تنی برنج و ۶ماه ذخیره نیاز کشور
  • ۴گندم مورد نیاز در استان مازندران تولید و ۳٫۴ از استان های دیگر خریداری میشود.
  • آماده شدن سیلو۲۱ هزار تنی در بهشهر (حسین آباد)
  • اضافه کردن ۱۰۰هزار تنی ظرفیت سیلو های استان در ۲سال آتی.

در این نشست انجمن صنفی کارخانجات آرد لازم به ذکر چند نکته در مورد نان شد و گفت: مهم ترین آن نداشتن متولی شاخص در این زمینه می باشد. همچنین به مکانیزه کردن نان و استفاده از نان حجیم که در مازندران پائین بوده بسیار متذکر شد.

جعفری  از ایجاد مرکز خرید آفتابگردان در سیلو نکا خبرداد و گفت: فقط یک سیلو در استان به علت کشت کم موجود هست اما در بخش گندم ۳۰سیلو موجود است.

او از یک اتفاق بسیار مهم خبر داد و گفت: این اتفاق توافقنامه ای است که بانک سپه و شرکت بازرگانی برای بهبود شرایط انجام داده اند. طی این توافقنامه ماهانه دوهزار تسهیلات که شامل آموزش به نانواها و … می باشد پرداخت و همچنین ۲۰% نانوائی ها که مایلند از یارانه ای به آزادپز تغییر داده شوند مجاز به این کار خواهند بود. و تا پایان سال هم به هزار نانوائی این تسهیلات ارائه خواهد شد. تهیه و تنطیم: احمد رضاپور

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو