بانوی ایرانی در رقابت های جهت یابی قهرمانی آسیا برنز گرفت

 «اعظم ارویی» در پایان پنجمین دوره رقابت های جهت یابی قهرمانی آسیا در تایوان، مدال برنز گرفت.

اعظم ارویی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ،  فدراسیون انجمن های ورزشی، اعظم ارویی در بخش ماده سرعت رده سنی ۳۵ سال در جایگاه سوم ایستاد.
وی افزود: این برای نخستین بار است که تیم بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می کند و کسب این مدال بسیار برای جهت یابی کشورمان حائز اهمیت است.
وی اظهار داشت: لازم است از مساعدت فدراسیون انجمن های ورزشی و حامی مالی این تیم به دلیل اعزام تیم ملی بانوان به این رقابت ها قدردانی کنیم و کسب این مدال می تواند سرآغازی برای موفقیت های بیشتر جهت یابی بانوان ایرانی باشد.
تیم جهت یابی بانوان ایران با ترکیب صحرا بابایی، فروزان زحمتکش، معصومه محمدخانی، اعظم آرویی، آذر مرادی، صفیه السادات موسویان و فریبا پوربراتی به رقابت های قهرمانی آسیا (۶ تا ۱۱ مرداد در تایوان) اعزام شد.
جهت یابی، ورزشی است که از دو عضو فیزیکی و ذهنی تشکیل می شود. اندیشه اصلی در جهت یابی آن است که مسیر از شروع تا پایان مواجه با تعدادی از نقاط کنترلی از بیش تعیین شده است که با کمک نقشه و قطب نما طی شود. جهت یاب به منظور انتخاب بهترین مسیر ممکن، به ویژگی های منطقه می نگرند و برنده کسی است مسیر را در سریع ترین زمان طی کند. آنچه مسلم است جهت یاب باید مسیر را طی کند و در حالی که با سرعت بالا می رود، سریع تصمیم بگیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *