بانوان رزمی کار قائمشهری چشم انتظار رفع مشکلات

نسیم ورزش : بانوان رزمی کار قائمشهری برغم کسب مدال های مختلف به گفته مربیانشان همچنان با مشکلاتی چون نبود سالن مناسب و تجهیزات ، پرداخت هزینه ها از جیب و وعده های اجرا نشده دست و پنجه نرم می کنند.

بانوان رزمی کار قائمشهری

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ ورزشکاران شهرستان قائمشهر در طی یک سال گذشته در عرصه های مختلف توانسته اند بیش از ۷۰ مدال رنگارنگ کسب کنند که ازاین تعداد بیش از ۱۵ مدال مربوط به بانوان این شهرستان در رشته های مختلف بوده است.
مربی کاراته شهرستان قائمشهر در خصوص مشکل کاراته کاها ، گفت : مهم ترین مشکلی که کاراته کاها با آن دست وپنجه نرم می کنند ، نداشتن تخته تاتامی در سالن ورزشی است .
حلیمه حسینی ( چالاکی ) با بیان اینکه یکی از موارد ضروری در هر رشته ورزشی تشک ورزشی و یا همان کفپوش سالن ورزشی است ، افزود: از مسئولین ورزش می خواهیم تا در این امر مهم به ما کمک کنند زیرا در رشته کاراته شهرستان قائمشهر ما قهرمانان زیادی را پرورش داده ایم .
وی دیگر مشکل کاراته کاها را هزینه های آنان اعلام کرد و افزود : ورزشکاران ما با هزینه های شخصی عازم مسابقات می شوند و تاکنون کسی از مسئولین ذی ربط پیگیر این قضیه نبوده که این ورزشکاران این هزینه ها را از کجا تامین می کنند.
مربی تکواندو شهرستان قائمشهر در خصوص مشکلات رزمی کاران این رشته ، افزود : مهم ترین مشکلی که رزمی کاران ما با آن دست و پنجه نرم می کنند ، کم برگزار کردن اردو برای مسابقات کشوری است .
زهرا اصغر نژاد مشکل دیگر را وعده های برخی از مسئولین شهرستانی نسبت به ورزشکاران اعلام کرد و گفت : هنگامی که ورزشکاری صاحب مدال طلا می شود ، مسئولین تنها وعده می دهند که از آنان می خواهم به وعده های خود عمل کنند چون این ورزشکاران از آنان انتظاراتی دارند.
وی با اعلام اینکه متاسفانه سالن تکواندو خوبی در این شهرستان برای تمرینات قهرمانان و ورزشکاران ما وجود ندارد ، بیان کرد : این درحالی است که ما ورزشکاران زیادی را برای مسابقات آسیایی و جهانی پرورش داده ایم و از مسئولین می خواهیم نسبت به این امر مهم رسیدگی داشته باشند.
مربی تکواندو شهرستان قائمشهر مشکل دیگر در این رشته را حضور ورزشکاران در مسابقات استانی که در محمودآباد برگزار می شود اعلام کرد و گفت: به نظرم بهتر است که مسابقات استانی درجای دیگر غیر از محموداباد برگزار شود زیرا سالن این شهر نزدیک محل دپو زباله است و بوی ان به خصوص هنگام آتش زدن زباله آزار دهنده است .
** تنها سالن محمودآباد حد وسط غرب و شرق مازندران است
رئیس هیات تکواندو شهرستان قائمشهر در خصوص برگزار شدن مسابقات استانی این رشته در محمودآباد ، افزود :با توجه به آنکه محمودآباد حد وسط میان شرق و غرب مازندران است و سالن توکلی محمودآباد از نظر ساختاری شرایط مسابقات بزرگ را دارا است ، این مکان را برای مسابقات در نظر گرفته اند.
رضا طالبی با بیان اینکه مشکل زباله و بوی آزاردهنده آن به ما بر نمی گردد ، گفت که این مشکل را باید شورای شهر و شهرداری آن شهرستان پیگیر باشد .
وی با اعلام اینکه البته مشکل فضای ورزشی چندین بار از سوی مسئولین پیگیری شده است ، افزود : هم اکنون نمی دانم نتیجه امر به کجا کشیده شده است .
** به ورزش بانوان در قائمشهر نگاه ویژه نمی شود
کارشناس رشته های رزمی از شهرستان قائمشهر در خصوص مشکلات رزمی کاران با بیان اینکه تبعیض در همه رشته ها وجود دارد ، افزود : متاسفانه به ورزش بانوان در این شهرستان نگاه ویژه نمی شود.
ولی الله فهیمی با اعلام اینکه قائمشهر مهد کاراته در ایران به خصوص در قسمت بانوان است ، گفت که در این شهرستان بیش از ۲۰ رشته ورزشی وجود دارد که تاکنون ورزشکاران ما توانسته اند مدال های رنگارنگی را به ارمغان آورند .
وی ادامه داد : در رشته کاراته زهره برزگر، فاطمه چالاکی ، زهرا برزگر و غیره در مسابقات جام جهانی ، قهرمانی آسیا و همچنین در رشته تکواندو پریسا جوادی و الهه شیدایی در مسابقات قهرمانی آسیا و جهانی توانسته اند مدال های رنگارنگی را به ارمغان آورند که توجه به خواسته های این ورزشکاران از دیدم ، حائز اهمیت است .
کارشناس رشته های رزمی با اعلام اینکه مثلا می توانیم برای قدردانی از کاراته کاها که مدال های رنگارنگی را به ارمغان آورده اند خانه کاراته را راه اندازی کنیم ، بیان کرد : متاسفانه در شهرستان قائمشهر خانه کاراته وجود ندارد ، البته سالن رزمی وجود دارد اما در این سالن ورزشکاران نمی توانند به صورت تخصصی تمرین کنند.
** الویت اصلی ما زیبا سازی اماکن ورزشی است
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان قائمشهر در خصوص مشکلات عنوان شده گفت که برای پیگیری مشکلات ورزشکاران در اداره ورزش فردی را منصوب خواهم کرد تا با گوش دادن به درد و دل ورزشکاران مشکلات آنان را بشنود و به ما انتقال دهد.
فرشید قدیمی با بیان اینکه ما پیگیر مشکلات قهرمانان شهرمان خواهیم بود ، افزود : با کمک مجموعه تمام تلاشمان را به کار می گیریم تا مشکلات ورزشکاران رفع کنیم زیرا این ورزشکاران طی سال ها توانسته اند مدال های رنگارنگی را برای این شهرستان به ارمغان آورند که جزء افتخارات ما هستند.
وی با اعلام اینکه در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای تعمیرات سالن های ورزشی اعتبارات خوبی را در نظر گرفته ایم ، گفت که سالن ورزشی تکواندو در دستور کار ما است .
سرپرست اداره ورزش وجوانان شهرستان قائمشهر الویت اصلی خود در این اداره را زیباسازی و مناسب سازی اماکن ورزشی برای رفاه حال ورزشکاران عنوان کرد .
قدیمی در خصوص نداشتن خانه کاراته در این شهرستان گفت که خانه تکواندو هم در این شهرستان وجود ندارد .
وی در خصوص وضعیت سالن های ورزشی در این شهرستان گفت : این سالن ها اصولا به صورت مزایده و استعلام ماده ۸۸ قانون به بخش خصوصی واگذار می شود و هیات ها طی شرکت در استعلامها با برنده شدن در مزایده سالن ورزشی را در اختیار می گیرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو