بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از روند بازسازی مسجد جامع ساری

نسیم ورزش : محمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران صبح امروز چهارشنبه از روند بازسازی مسجد جامع ساری یکی از آثار تاریخی و فرهنگی مرکز مازندران که سال گذشته دچار آتش سوزی شد، بازدید کرد.

 


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، معاون وزیر راه و شهرسازی در این بازدید از نزدیک در جریان روند بازسازی مسجد جامع شهر ساری که حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ، قرار گرفت.
مسجد جامع ساری که یکی از آثار تاریخی و میراث فرهنگی استان مازندران محسوب می‌شود تیر ماه سال گذشته دچار حریق شد و بلافاصله نیز کار بازسازی و مرمت آن با آواربرداری از فصل پاییز آغاز شده بود.
آتش سوزی ۲۱ تیر ماه سال گذشته بر اساس برآورد کارشناسان ۷۰ درصد از این مسجد را که بر روی بنایی از دوره ساسانی ساخته شده و در دوره‌های مختلف از جمله دوره صفویه و قاجاریه گسترش یافته، تخریب کرد.
مسجد جامع ساری که از کانون‌های برگزاری آئین‌های دینی و سیاسی شهر ساری محسوب می‌شود، در سال ۱۳۷۷ با شماره ۲۲۷۲ به عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شد.
بازسازی مسجد جامع ساری با توجه به قدمت تاریخی و جایگاه معنوی آن، مهم‌ترین دغدغه مردم مازندران و بویژه اهالی شهرستان ساری است و تاکنون نیز مناره‌های، سقف‌های چوبی و سفالی، گنبدها و شبستان‌های اصلی و فرعی مسجد همچنین پنجره‌های و دیواره‌های آن به شکل پیش از آتش سوزی با همان معماری مرمت شده است.
میراث فرهنگی مازندران اردیبهشت ماه امسال اعلام کرده بود که احتمالاً همزمان با سالگرد آتش سوزی، کار مرمت و بازسازی مسجد پایان می‌یابد ولی ظاهراً به خاطر حساسیت کارشناسی کار و توقع مردم برای بازگشت این مکان مذهبی به وضعیت کاربری با حفظ عناصر زیباشناختی و تاریخی گذشته، کار مرمت طولانی‌تر شده است.
بر اساس اعلام میراث فرهنگی، تیم بازسازی تلاش کرده است که بخش‌های تاریخی بنا که از آتش سوزی به جای مانده حفظ شود و تکمیل بنا بر روی همان اسکلت انجام شود. گفته می‌شود در فرآیند بازسازی نیز جز سیستم تاسیساتی، از مصالح بومی و سنتی استفاده شده است و هیچ چیزی به مجموعه اضافه نشده است.
کارشناسان میراث فرهنگی برای بازسازی این بنای تاریخی و مذهبی هزینه حدود ۱۷۰ میلیارد ریالی پیش بینی کرده بودند، اما با افزایش قیمت‌ها این رقم به بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال افزایش یافته که ظاهراً یکی از دلایل تأخیر در مرمت و بازسازی بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو