بازار داغ مدارس فوتبال غیرمجاز درمازندران

رئیس هیات فوتبال مازندران گفت که حدود ۱۵۰ مدرسه فوتبالی غیر مجاز در این استان فعالیت دارند.

غلامرضا بهروان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، غلامرضا بهروان افزود : تعداد مدارس فوتبال غیرمجازی که در این استان فعالیت دارند، بیشتر از مدارس مجاز است.
وی تعداد مدارس فوتبال این استان را حدود ۲۰۰ مدرسه اعلام کرد و گفت که ۷۵ درصد از این مدارس فاقد مجوز قانونی هستند.
بهروان وجود دستگاههای متعدد برای صدور مجوز را از علت اصلی فعالیت مدارس فوتبال غیر مجاز اعلام کرد.
وی گفت : علاوه بر دریافت هزینه های بالا و نبود نظارت بر فعالیت ، دانش آموزانی هم که در این مدارس به دنبال یاد گرفتن فوتبال هستند به خاطر منع قانونی ، نمی توانند در آزمایش های استعدادیابی و ارتقاء شرکت کنند.
رئیس هیات فوتبال مازندران گفت که برخی از مدارس غیرمجاز فوتبال این خطه شمال کشور با نام باشگاه های معتبر ملی فعالیت می کنند ، بدون اینکه هیچ مجوزی از این باشگاهها داشته باشند و یا این که باشگاهها از کارکردشان مطلع باشند.
** قرارگیری مدارس فوتبال زیر نظر باشگاهها
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت که براساس دستورالعمل جدید ، فدراسیون فوتبال به دنبال ساماندهی مدارس فوتبال است.
بهروان افزود : باشگاهها طبق این دستورالعمل موظف به ایجاد آکادمی فوتبال می شوند و مدارس فوتبال نیز زیر نظر این آکادمی ها فعالیت می کنند.
در مازندران بیش از ۱۰ باشگاه فوتبال در رده های دسته اول ، دسته دوم و سوم مردان و زنان فعالیت دارند و ۲ باشگاه خونه به خونه و نساجی مازندران هم از این استان در لیگ دسته اول حضور دارند.
براساس آمار ، مازندران با داشتن بیش از ۷۰ فوتبالیست در لیگ دسته اول و برتر ایران، از بین ۳۱ استان کشور بیشترین بازیکن را در لیگ های معتبر کشور داراست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو