بابلسر به پایگاه قهرمانی نجات غریق و غواصی مازندران تبدیل می شود

نسیم ورزش: نایب رییس فدراسیون نجات غریق ایران گفت : بابلسر به دلیل برخورداری از امکانات زیربنایی مناسب می تواند به پایگاه قهرمانی این رشته در مازندران تبدیل شده و راه کسب افتخارات جهانی و بین المللی را برای ورزشکاران مازندران باز کند .

 بابلسر به پایگاه قهرمانی نجات غریق و غواصی مازندران تبدیل می شود

بهروز اسفندریاری افزود : به رغم برخورداری از سواحل طولانی ، ورزشکاران مازندرانی جای ثابتی در تیم ملی نجات غریق و غواصی نداشته و فقط شاهد موفقیت های ورزشکاران دیگر استان ها هستند .

 

وی بیان کرد : ورزش نجات غریق و غواصی ایران از نظر نرم افزاری در شرایط مطلوبی به سر می برد اما در زمینه سخت افزاری با مشکل مواجهیم و همچنان عملیات نجات را به شکل نیمه سنتی انجام می دهیم .

 

اسفندیاری افزود: اگر روند امداد و نجات مدرن شود و زیرساخت های سواحل شمال نیز تقویت شود، استا های شمالی باتوجه به ظرفیت های فراوان موجود در زمینه ورزش های آبی ، می توانند به یکی از مراکز بین المللی آموزش و تربیت ناجی غریق تبدیل شوند.

 

وی همچنین از حل مشکل پرداخت بموقع حقوق ناجیان غریق قدردانی کرد و گفت : حل این مشکلات ، یکی از دغدغه های مورد تاکید وزیر محترم کشور است که امیدواریم در آینده و بخصوص در ایام تابستان که اوج فعالیت های ناجیان غریق است ، شاهد بازگشت دوباره مشکلاتی مانند تاخیر در پرداخت حقوق ناجیان غریق نباشیم .

 

او به برنامه های فدراسیون در بخش قهرمان پروری اشاره کرد و افزود : در حال حاضر این فدراسیون رتبه چهاردهم جهان را در اختیار دارد که نگاهی به کشورهای رده پایین تر از ایران از جمله آمریکا بیانگر جایگاه مطلوب ورزشکاران این رشته است که با وجود رضایت از این عنوان ها ، تلاش خود برای ارتقای مقام ورزشکاران خود را متوقف نخواهیم کرد .

 

نایب رییس فدراسیون نجات غریق ایران اظهار کرد : ورزشکاران ناجی غریق و غواص ایران در رقابت های جهانی سال گذشته مدال های متعددی کسب کردند و انتظار می رود با توجه به برنامه های قهرمان پروری فدراسیون ، روند رو به رشد و موفقیت آمیز تا رسیدن به رده های بالاتر جهانی ادامه یابد .

 

وی با اشاره به حادثه خیز بودن سواحل گیلان، مازندران و رودخانه های جنوب کشور گفت: در ۱۰ سال اخیر حدود ۱۰۰ هزار نفر توسط ناجیان غریق از مرگ حتمی نجات یافته اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو