ایزی پایپ کاشان جام قهرمانی را بالای سر برد / رونمایی از جابر صادق زاده پهلوان مازنی…

اختصاصی نسیم ورزش/سید مجید محمدیان: ایزی پایپ کاشان جام قهرمانی را بالای سر برد ، مسابقات جام باشگاه های کشتی آزاد جهان با حضور تیم های داخلی و خارجی در حالی در تهران برگزار شد که قبل از برگزاری این مسابقات حساسیت های فراوانی به حضور تیم های خارجی حاضر در این رقابتها بوده است.

پیش از این حواشی در خصوص میزبانی این مسابقات وجود داشت در ابتدا از سوی اداره کل ورزش و جوانان مازندران برای میزبانی جام باشگاه های کشتی آزاد جهان نامه ای به فدراسیون ارسال شد همچنین گفته شد که میزبانی این مسابقات به کاشان رسید.
و در پایان این مسابقات در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد. در پایان این رقابتها تیم ایزی پایپ کاشان توانست در فینال جام باشگاه های کشتی آزاد جهان با یک دیداری نزدیک با نتیجه ۶ بر ۴ توانست قهرمانی را از آن خود کند.
همچنین تیم های کشتی تایتان مرکوری آمریکا و ستارگان ساری به ترتیب به مقام های دوم و سوم دست یافتند.
از اتفاقات حائز اهمیت این دوره شکست تیم پر آوازه بیمه رازی در مقابل تیم ستارگان ساری و عدم حضور کمیل قاسمی در این رقابتها بود.
تیم بیمه رازی با ستاره هایی چون ختیک تسابولوف، انور گدویف، محمد جواد ابراهیمی، عبدالرشید سعدالله یف، مجتبی گلیج و کمیل قاسمی ترکیب این تیم را تشکیل می دادند؛ اما این ستاره ها حتی موفق به حضور در دیدار نیمه نهایی هم نشدند. جمع قهرمانان المپیک می رفت تا سومین قهرمانی بیمه رازی را به همراه داشته باشد؛ اما شکست آنها مقابل ستارگان ساری شوک بزرگی به مسابقات وارد کرد.
سرمربیگری این تیم را که غلامرضا محمدی بر عهده داشت پس از این شکست حاضر به ادامه رقابت ها نشدند و با کناره گیری از مسابقات یکی از عجیب ترین اقدامات جام باشگاه های جهان را رقم زدند.
تیم های آمریکا، کانادا، مجارستان، بلغارستان، قزاقستان، قرقیزستان، هند، مغولستان و تاجیکستان و همچنین ۳ تیم از کشورمان در رقابتهای کشتی آزاد جام باشگاه های جهان به میدان رفتند.
کشتی گیران معروف و معتبر این دوره از مسابقات عبدالرشید سعداله‌یف قهرمان المپیک و جهان، انور گدویف قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک و ختیگ تسابولوف قهرمان جهان از روسیه ، کمیل قاسمی دارنده مدال های نقره و برنز المپیک و نقره جهان، مسعود اسماعیل پور و سید احمد محمدی دارندگان مدال های نقره و برنز جهان از دیگر نکات ذکر شده در این گزارش است.
با اشاره به حضور تیم تایتان مرکوری قهرمان سال گذشته و مدافع عنوان قهرمانی این رقابت ها با عنوان دارانی همچون کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک، توماس گیلمان، فرانگلین گومز و نیک گویازدوفسکی، تیم ایزی پایپ کاشان با قهرمانانی مطرحی از جمله گنو پتریاشویلی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک، ولادمیرخینچیگاشویلی دارنده مدال طلا و نقره المپیک و طلا و نقره و برنز جهان از گرجستان، ولادیسلاو بایتسایف دارنده مدال جهان از روسیه و علیرضا کریمی دارنده مدال برنز جهان از روسیه و تیم ستارگان ساری با کشتی گیران مطرحی همچون حاجی علی اف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان، ماگومد قربان علی اف و رسول قاضی ماگمدوف قهرمانان جهان از روسیه می باشند.
البته نکته قابل تامل در خصوص جام باشگاه های کشتی جهان خروجی این مسابقات می باشد که منتقدان فراوانی نیز در اینخصوص وجود دارد.
فارغ از خروجی این مسابقات به غیر از تیم آمریکا سایر تیم های خارجی با کیفیت پایین بودند که نمی توان آنها را حتی بعنوان حریف های تمرینی برخی از کشتی گیران عنوان کرد.
نتایج تیم های خارجی در مقابل تیم های داخلی خود اثباتی بر این ادعا می باشد.
کیفیت پایین کشتی گیران خارجی باعث رکود این مسابقات شد که بغییر از دیدار فینال ، شاهد مسابقات هیجان انگیزی که باعث بالا رفتن آدرنالین خون تماشاچیان شود نبودیم.
در این بین تلاش های فدراسیون ‌کشتی در برگزاری مطلوب این دوره از مسابقات قابل کتمان نمی باشد.
باید در خصوص حضور تیم های خارجی گزینش دقیق تری صورت گیرد زیرا این مسابقات نام جام باشگاه های کشتی جهان را یدک می کشد.
البته انتقادی به عنوان این مسابقات وجود دارد زیرا وقتی صحبت از جام باشگاه های جهان به میان می آید باید بر طبق مقررات پیش از آن مسابقات باشگاهی در قاره های مختلف جهان صورت گیرد و برترین های آن رقابتها در جام باشگاه های جهان به رقابت بپردازند.
کارشناسان متبحر کشتی می دادند که قهرمانی در این رقابتها دارای اهمیت بسزایی نمی باشد زیرا کیفیت این جام جهانی بستگی به حضور تیم های شرکت کننده دارد و ره آوردی برای تیم های شرکت کننده نخواهد داشت‌.
اکثر تیم های شرکت کننده که حدود ۱۰ روز قبل از برگزاری مسابقات بسته می شوند و کشتی گیران خارجی خود را به خدمت میگیرند خیلی نمی توانند بر ترغیب و توسعه زیر ساختهای کشتی موثر واقع شوند.
در این مسابقات بدون تعارف بیشترین بهره را قراردادهای تبلیغاتی کنار زمین و صدا و سیما برده است زیرا شاهد پخش زنده دیدارهای بی کیفیت تیم های خارجی بودیم این در حالی است که شبکه سوم سیما برخی از دیدارهای حساس باشگاه های شهرستانی فوتبال ایران را در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا پخش نکرده و مسئولیت پخش زنده آن را به شبکه ورزش واگذار میکند.
در حالی که تردیدهای فراوانی به حضور ورزش کشتی در المپیک می باشد و این مسئله تهدید بزرگی برای این رشته ورزشی محسوب می شود فدراسیون ایران و سایر کشورهای صاحب کشتی با دقت نظر بیشتری نسبت به برگزاری چنین رویدادهای اقدام کنند.
نباید در داخل به اشتباه همه چیز را عالی ارزیابی کنیم و در تصمیمات کمیته بین المللی المپیک شوکه شویم.
همچنین صاحب نظران کشتی مازندران با توجه به اهمیت این رشته ورزشی در استان نشست های کارشناسی صورت دهند تا شاید چاره کشای شود و پیشنهادات بزرگان کشتی مازندران کشتی جهان را نجات دهد.
کشتی ایران همواره مدیون نقش آفرینی کشتی گیران مربیان و پیشکسوتان و نام آوران کشتی مازندران می باشد و این نقش پر رنگ قابل چشم پوشی نخواهد بود.
همچنین گروه بندی جام باشگاه های کشتی آزاد جهان به ترتیب ذیل می باشد:
گروه Aـ: تایتان مرکوری (آمریکا) – مونترال (کانادا) – هند – ان اسی ای آکادمیک (بلغارستان)
گروه Bـ: خیموری (مغولستان) – تاجیک ایر (تاجیکستان) – بوداپست اس سی (مجارستان)
گروه Cـ: بیمه رازی (ایران) – بی اس برادرز (قزاقستان)- ستارگان ساری (ایران)
گروه Dـ: ایزی پایپ کاشان (ایران) – رایندی (گرجستان)- کلیچیک (قرقیزستان)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو