ایران میزبان نخستین مسابقات جایزه بزرگ شطرنج زنان جهان می شود

نسیم ورزش: سرپرست فدراسیون شطرنج از میزبانی ایران برای نخستین مسابقات جایزه بزرگ زنان جهان (گرند پری) در نیمه دوم سال جاری خبر داد.13920417155011734810184

امیر حسینی  افزود: در این رقابت ها استادان برجسته زنان جهان در رشته شطرنج در سطح بالا برای رقابتهای ۲۰۱۵-۲۰۱۶ در چند مرحله با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

حسینی افزود: به همین منظور جورج برگ مدیر اجرایی فدراسیون بین المللی شطرنج روز یکشنبه آینده برای امضای موافقت نامه میزبانی ایران برای این رقابت ها با فدراسیون شطرنج ایران به کشورمان سفر می کند.

وی گفت : در حال حاضر فدراسیون جهانی شطرنج با این میزبانی موافقت کرده است و میزبانی ایران برای این رقابت ها فرصت خوبی است.

حسینی همچنین درباره استعفای رییس پیشین این فدراسیون گفت: کامبوزیا در دوران فعالیت خود در فدراسیون شطرنج اقدامات خوبی را برای توسعه این رشته انجام داد.

سرپرست فدراسیون شطرنج اظهار داشت: وی به دلیل مشغله شخصی و تحصیل فرزندانش در خارج از کشور و همچنین مسوولیت او به عنوان نایب رییس فدراسیون جهانی شطرنج، طی دیداری با معاون وزیر استعفای خود را اعلام کرد.

وی گفت: با توجه به سوابقی که در فدراسیون هندبال و شمشیربازی و کمیته ملی المپیک داشتم و بنابر تشخیص وزیر ورزش سرپرست این فدراسیون شدم.

حسینی درباره برنامه این فدراسیون نیز افزود: بر اساس تقویم سال جاری برنامه های این فدراسیون را دنبال خواهیم کرد و علاوه برآن مقدمات انتخابات این فدراسیون را باید فراهم کنم.

وی گفت: یکشنبه آینده نیز مجمع عمومی سالیانه این فدراسیون برگزار خواهد شد.

سید امیر حسینی هفتم اردیبهشت از سوی محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان سرپرست فدراسیون شطرنج شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *