ایران میزبان رقابت های جهانی سال ۰۱۷ ۲ ورزش دانش آموزی است

پایگاه خبری ورزشی نسیم ورزش : رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور گفت: ایران در سال ۲۰۱۷ میزبان ۲ رشته ورزشی از مسابقه های جهانی ورزش دانش آموزی است.

ایران میزبان رقابت های جهانی سال 017 2

فرشید ارمیان افزود: این دوره از مسابقه ها در ۲ رشته توپی والیبال و فوتبال در شهریورماه سال آینده برگزار می شود.
به گفته وی، براساس برنامه ، امسال و سال آینده بیشترین اعزام تیم های ملی دانش آموزی به مسابقه های خارج از کشور را خواهیم داشت.
وی اعزام سه تیم ملی دانش آموزان به مسابقه های جهانی را از برنامه های نهایی فدراسیون ورزش مدارس اعلام کرد و گفت: امسال تیم های فوتسال، والیبال و بسکتبال به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران به مسابقه های برون مرزی اعزام می شوند.
ارمیان اظهار کرد: براساس رایزنی های انجام شده برای نخستین بار قهرمانان دوومیدانی کار دانش آموز کشور به مسابقه های برون مرزی در سال ۲۰۱۷ اعزام می شوند که هم اکنون در حال رایزنی برای اعزام قهرمانان دو ومیدانی کار دانش آموزان دختر هستیم.
رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی ایران، کیفیت بخشی مسابقه های دانش آموزی از مدارس را یکی از مهم ترین برنامه ها و اولویت های سال تحصیلی ۹۵-۹۶عنوان کرد و گفت: طرح مدرسه قهرمان از سال تحصیلی آینده در مدارس کشور اجرا می شود.
ارمیان اظهار کرد: در این طرح هفت رشته ورزشی قهرمانی توپی و راکتی از جمله والیبال، هندبال، فوتسال، فوتبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بدمینتون در مدارس به صورت قهرمانی برگزار می شود.
وی گفت: رشته هایی مانند دو و میدانی و ژیمناستیک که در کانون های آموزش و پرورش انجام می شود به صورت کانون قهرمان برگزار می شود.
به گفته وی، با اجرای طرح مدرسه قهرمان و کانون قهرمان از سطح مدارس و شهرستان ها زمینه کیفیت بخشی به مسابقه ها افزایش می یابد.
رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی ایران به منظور شرکت در سی و سومین دوره مسابقه های قهرمانی دو و میدانی دانش آموزان پسر و بیست و هفتمین دوره رقابت های دو و میدانی دانش آموزان دختر سراسر کشور به شهرکرد سفر کرده است.
این دوره از مسابقه ها در ۲ گروه دختران و پسران مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم از ۱۰ تا ۲۸ مردادماه در مجموعه ورزشی شهدای دانش آموز شهرکرد برگزار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *