ایران در رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان، سوم شد

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در فرانسه با کسب مقام سوم تیم ایران به پایان رسید.

ایران در رقابت های کشتی فرنگی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، در پایان مرحله مقدماتی روز این رقابت ها چهار نماینده کشتی فرنگی ایران به دیدار رده بندی راه یافتند که میثم دلخانی در وزن ۵۵ کیلوگرم و آرمان علیزاده در وزن ۸۴ کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند و محمد مراد الیاسی و امین میرزازاده در اوزان ۶۶ و ۱۲۰ کیلوگرم پنجم شدند.
در پایان این رقابت ها تیم ایران با ۳۴ امتیاز پس از تیم های گرجستان با ۵۱ و روسیه با ۴۰ امتیاز پس از سه سال به سکوی قهرمانی بازگشت.

**نتایج کشتی گیران کشورمان در روز دوم به شرح زیر است:
در وزن ۵۵ کیلوگرم میثم دلخانی در دور نخست به مصاف هلاری ماگیسالو از کشور استونی رفت و در مدت زمان یک دقیقه و ۲۹ ثانیه با ضربه فنی به برتری رسید. وی در دور بعد نیز آرتور پتروسیان از روسیه را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. دلخانی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۵ بر ۷ از سد یرنور فیداخمتوف از قزاقستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
وی در این مرحله مقابل یو نامبا از ژاپن با نتیجه ۷ بر صفر شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. وی برای کسب مدال برنز به مصاف ژورا آبو ویان از اوکراین رفت و با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد و به مدال برنز رسید.
در وزن ۶۶ کیلوگرم محمد مرادالیاسی در دور اول مقابل تانتینا از فرانسه که از حمایت هموطنان خود برخوردار بود به روی تشک رفت و در پایان موفق شد با نتیجه ۴ بر ۲ به برتری دست یابد و راهی مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها شود. وی در دور بعد به مصاف فریلوور از سوییس رفت و در پایان ۶ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.
مراد الیاسی در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر ایشوا هو از چین را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل راماز زوئیدزه از گرجستان را با نتیجه ۷ بر ۵ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. الیاسی در این دیدار با نتیجه ۹ بر ۴ مغلوب محمد ابراهیم الساید از مصر شد و به عنوان پنجم رسید.
در وزن ۸۴ کیلوگرم آرمان علیزاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف سونیل کومار از هند رفت و با ضربه فنی به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها شد.
وی در دور بعد مقابل اسلام عباس اف از آذربایجان با نتیجه ۱۴ بر ۶ شکست خورد.، اما با حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، علیزاده به گروه بازنده ها رفت.
علیزاده در این مرحله لوکاس استوداچر از اتریش را با نتیجه ۱۰ بر ۲ شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. علیزاده در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر ۲ والاس دوبرووین از روسیه را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.
امین میرزازاده نیز در وزن ۱۲۰ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم و در مرحله یک هشتم نهایی مقابل زویادی پاتاریدزه از گرجستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد، اما با توجه به حضور کشتی گیر گرجستانی در دیدار فینال، میرزازاده به مرحله شانس مجدد رفت.
وی در این مرحله گامزات خان اسرافیلوف از آذربایجان را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. میرزازاده در این دیدار مقابل فرنس الماسی از مجارستان با نتیجه ۸ بر ۴ شکست خورد و پنجم شد.
این رقابت ها ۱۴ شهریور ماه به پایان می رسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *