اولویت های کشتی آزاد ایران از زبان محمد طلایی

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در آغاز نخستین اردوی این تیم با بیان اینکه پیکارهای جهانی مجارستان در اولویت قرار دارد، گفت: اردوی نخست تیم ملی با هدف شناخت نفرات و ارزیابی آمادگی جسمانی آنان برگزار می شود.

 

اولویت های کشتی آزاد ایران

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، «محمد طلایی»  افزود: این اردو برای آماده سازی ملی پوشان برای حضور در پیکارهای قهرمانی وزن های غیر المپیکی ۶۱ و ۷۰ کیلوگرم در بوداپست مجارستان برگزار می شود.
دارنده مدال طلای رقابت های قهرمانی سال ۱۹۹۷ در کرانسویارسک روسیه اظهار داشت: تعدادی از آزادکاران جوان را در وزن های ۵۷ کیلوگرم شامل رضا اطری و یونس سرمستی و در وزن ۷۴ کیلوگرم جمال عبادی و محسن مصطفوی را به اردو دعوت کرده ایم.
وی اولویت اصلی تیم ملی را در حال حاضر پیکارهای جهانی مجارستان دانست و گفت: بعد از آن، جام جهانی تهران، جام جهان پهلوان تختی و رقابت های قهرمانی آسیا را پیش رو داریم و ضمن آنکه برنامه انتخابی تیم ملی نیز طبق برنامه برگزار و در خرداد ماه سال آینده نیز مرحله انتخابی تیم ملی با هدف شناخت نفرات اصلی و حضور در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۷برگزار می شود.
سرمربی سابق تیم کشتی آزاد جوانان در پاسخ به این سئوال که با توجه به محدودیت کشتی گیر در برخی از وزن ها چون ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم، چه برنامه ای در این رابطه خواهد داشت؟ گفت: در وزن ۸۶ کیلوگرم در حال حاضر به غیر از علیرضا کریمی، چهار آزادکار جوان و آینده دار نیز داریم که می توانند برای تیم ملی موثر باشند.
دارنده سه مدال طلا، نقره و برنز پیکارهای قهرمانی جهان ادامه داد: در وزن ۹۷ کیلوگرم حسین شهبازی از رده جوانان به بزرگسالان اضافه می شود و امیر محمدی نفر دوم این وزن و حامد طالبی زرین کمر نیز می توانند به ما کمک کنند و از سوی دیگر منتظر مشخص شدن مصدومیت رضا یزدانی هستیم تا مشخص شود تصمیمش چه خواهد بود و با فقر کشتی گیر در این وزن مواجه نیستیم.
وی بیان داشت: در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز آزادکارانی چون کمیل قاسمی، جابر صادق زاده، عبدالله قمی و سایر مدعیان حضور دارند و امیررضا امیری نیز نفر سوم جوانان جهان به این جمع اضافه می شود.
طلایی در خصوص همکاری خود با شورای فنی و سرمربیان تیم های کشتی آزاد نوجوانان و جوانان گفت: تجربه نشان داده که نتیجه اتحاد همیشه پیروزی بوده و شورای فنی تیم های ملی برای موفقیت همواره راهکار و راهبرد های خوبی را ارایه می دهند و برنامه های تیم ملی را مورد بحث و بررسی قرار می دهند و با مربیان تیم های پایه نیز چون گذشته ارتباط و همکاری مستمر وجود خواهد داشت.
نخستین اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان با سرمربیگری محمد طلایی در چهار وزن از امروز در خانه کشتی تهران آغاز می شود.
تیم ملی کشتی آزاد ایران خود را برای حضور در رقابت های جهانی وزن های غیر المپیکی (۶۱ و ۷۰ کیلوگرم) که روزهای ۲۰ و ۲۱ آذر در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود، آماده می کند.
*اسامی نفرات دعوت شده به این اردو به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم: رضا اطری (مازندران) و یونس سرمستی (آذربایجان شرقی)
۶۱ کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور، بهنام احسان پور، ایمان صادقی (مازندران)، پیمان بیابانی، یونس امامی (تهران) و محمد نامجو مطلق (گیلان)
۷۰ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی (تهران) و محمد نادری (زنجان)
۷۴ کیلوگرم: جمال عبادی (خوزستان) و محسن مصطفوی (آذربایجان شرقی)
محمد طلایی (سرمربی)، علی اکبر دودانگه، امیر توکلیان (مربیان) و علی بیات (سرپرست)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *