انتقاد به کوچ قهرمانان ورزشی معلول استان!!!/بخش خصوصی رغبتی برای حمایت مالی و سرمایه گذاری در ورزش معلولان ندارد

 

نسیم ورزش: مدیرکل بهزیستی مازندران از آنچه که کوچ ورزشکاران معلول صاحب رتبه قهرمانی استان به دیگر استان های کشور نامید ، انتقاد کرد .

سعید آرام  گفت : نبود حامی مالی باعث شد تا ورزشکاران معلول صاحبنام و قهرمان مازندران برای راهیابی به مسابقات کشوری و تیم ملی به تیم های دیگر استان های کشور بپیوندند.
وی به عنوان نمونه به حضور سه ورزشکار معلول مازندران در تیم ملی والیبال نشسته اشاره کرد و افزود : این ورزشکاران با فعالیت در ترکیب تیم استان های دیگر در تیم ملی حضور یافتند در حالی که ما در مازندران از داشتن تیم والیبال نشسته در مسابقات کشوری محروم هستیم .
آرام گفت : ورزشکاران معلول مدال آور خوبی در مازندران پرورش یافته اند ولی متاسفانه بستر مناسب برای عرضه توانمندی آنان در استان وجود ندارد و بخش خصوصی هم رغبتی برای حمایت مالی و سرمایه گذاری در ورزش معلولان ندارد.
وی نبود سالن ورزشی اختصاصی را از دیگر مشکلات معلولان مازندران برشمرد و افزود : معلولان ورزشکار از نقاط مختلف استان مجبورند برای تمرین و فعالیت ورزشی به ساری مرکز استان مراجعه کنند که علاوه بر سختی تردد ، هزینه زیادی برای آنان در پی دارد .
مدیرکل بهزیستی مازندران خواستار اختصاص بودجه و مشارکت بخش خصوصی برای ساخت سالن ورزشی ویژه معلولان در شهرهای استان شد .
براساس آمار رسمی هم اکنون بیش از شش هزار ورزشکار معلول ساماندهی شده در ۲۷ رشته ورزشی در مازندران فعالیت دارند ./ ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *