انتقاد رییس هیات شنا مازندران از بی توجهی مسئولان ورزشی استان به یک دستورالعمل!

 
نسیم ورزش: رییس هیات شنا مازندران گفت:  واگذاری یک استخر شنای دولتی به هیات شنا یکی از دستورالعمل های جدی وزیر ورزش و جوانان برای تقویت ورزش قهرمانی این رشته دراستان های کشور است که این دستور وزیر در مازندران مورد بی توجهی قرار گرفت.


سید جمالدین موسوی ضمن انتقاد از مسوولان استانی از بی توجهی به این دستور العمل گفت: در حالیکه از ۵۷ استخر شنای استان ۱۳ استخر دولتی است، اما اداره کل ورزش و جوانان استان هنوز دستورالعمل وزیر ورزش و جوانان را در استان عملیاتی نکرده است.
وی با بیان اینکه سه هزار شناگر سازمان یافته عضو هیات شنای مازندران هستند، ،اضافه کرد: به رغم اینکه استقبال برای آموزش و شرکت در مسابقات قهرمانی در استان بالا است ، اما فاقد یک استخر هستیم.
موسوی با بیان اینکه طبق دستور العمل وزارت ورزش و جوانان هر یک از استخر دولتی و خصوصی فعال در استان موظف به دادن یک تیم ورزشی شنا هستند، خاطر نشان کرد: به دلیل نبود اعتبار هنوز لیگ مسابقات ورزش شنا در استان شکل نگرفته است.

رییس هیات شنا مازندران از برگزاری مسابقات قهرمانی شنای کشور در آب های آزاد شهریور امسال در استان خبر داد و بیان داشت: در حال حاضر دو نفراز استان عضو تیم ملی شنا هستند.

وی از ورزش شنا به عنوان یکی از رشته های مهم و مورد تاکید در دین اسلام یاد کرد و بیان داشت: آموزش شنا در بین نونهالان، نوجوانان و جوانان مورد تاکید هیات است.

موسوی یکی از وظایف هیات شنا مازندران را آموزش ناجیان غریق برای حضور در اجرای طرح ساماندهی سواحل دریای حزر عنوان کرد و بیان داشت: این هیات آمادگی هر گونه برگزاری کارگاههای آموزشی را دارد.

وی بر لزوم فعال شدن هیات های شنا در شهرستان های مرکز و شرق استان مازندران تاکید کرد و گفت: د رحال حاضر فعالیت های هیات شنا رامسر، تنکاین، نور ، قائمشهر و آمل رضایت بخش و مطلوب است.

 

 1. شعبان وفایی نژاد

  سید محمد آقامیری:
  باید به همه قول هایی که جهت احداث اماکن ورزشی در ساری داده شده ، عمل شود
  *******************************
  ساری: شعبان وفایی نژاد
  سید محمد آقامیری در دیدار با جمعی از جوانان ، بسیجیان و جوانان ورزشکار شهرستان ساری ، با اشاره به اینکه بنده می دانم در مرکز مازندران قول های بی عمل زیادی در بحث احداث اماکن ورزشی داده شده ، گفت: در زمان سفر ریاست جمهور سابق ، ایشان قول های زیادی جهت احداث چندین سالن ورزشی در این شهر داده بودند که متأسفانه به هیچ کدام از آنها عمل نشد . وی با اشاره به زندگی رهبر معظم انقلاب افزود: ایشان با وجود مشغله ی فراوان، زمانی از روز را به ورزش تخصیص می دهند که این مسئله باید الگوی مسئولان بوده و در این زمینه ارتقاء زیرساخت ها می تواند بسیار تعیین کننده باشد .
  آقامیری با تأکید بر اینکه بسترهای توسعه ورزش در منطقه باید فراهم شود، بیان کرد: برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند این هستیم که اقشار مختلف بخصوص جوانان را برای حضور در عرصه های ورزشی علاقه مند کنیم.افزود : باید حمایت از ورزش در میان مدیران و خیرین جامعه ما نهادینه شود و مدیران از ورود به فعالیت های ورزشی و اختصاص اعتبار به این حوزه گریزان نباشند و نسبت به جامعه ای که در آن قرار دارند، احساس مسئولیت کنند و این مسئله در مورد صنایع و ظرفیت های بزرگ استان اهمیت فراوان تری دارد.پیگیری های لازم را صورت خواهم داد تا به حق و حقوق جوانان ورزشکار و ورزشدوست ساروی رسیدگی کامل شود . این مدیر ارزشی در شهر ساری خاطر نشان کرد : باید امکانات و تأسیسات و اعتبارات لازم در خدمت به جوانان و ورزش این شهر تهیه شود که در این راستا مسئولیت پذیری و حساسیت موضوع از سوی مسئولین می تواند بسیار راهگشا باشد .
  زمان مخابره:۳۷/۷-۷ تیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو