انتقاد استاندار گیلان از عدم بهره مندی ناشنوایان و کم شنوایان از اخبار و برنامه های صدا و سیما+تصاویر

اختصاصی نسیم ورزش: جواد قدیمی صفت/استاندار گیلان در مراسم گرامیداشت روز ملی پاراالمپیک که در سالن تختی ورزشگاه عضدی رشت با حضور کودکان و نوجوانان معلول و خانواده هایشان برگزار شد، با اشاره به عدم بهره مندی ناشنوایان و کم شنوایان از اخبار و برنامه های صدا و سیما بیان کرد: سال گذشته در مراسم روز جهانی معلولان بر این مهم تاکید کردم اما متاسفانه محقق نشد.


نجفی،کسب موفقیت‌های این قشر در زمینه‌های مختلف را مرهون تلاش و کوشش آنها دانست و افزود: معلولان با کسب موفقیت در زمینه های مختلف ثابت کرده اند که با همت و تلاش می توان به موفقیت دست یافت.

وی، اظهار داشت: معلولان دارای توانمندی های بالایی هستند به طوری که بسیاری از افرادی که ادعای سلامت کامل دارند، از آن برخوردار نیستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه برای شکوفایی استعدادهای افراد با نیازهای ویژه همه باید تلاش کنیم، بر لزوم توجه به معلولان در جامعه تأکید کرد.

وی قهرمانی معلولان در رشته‌های مختلف ورزشی در مسابقات پارالمپیک جهانی، آسیایی و ملی را یکی از توانمندی‌های آنها دانست و یادآور شد: این عزیزان با همت و تلاش در مسابقات پارالمپیک موفق به کسب مقام و افتخار برای میهن و استان خود شدند.

نجفی درباره تقبل هزینه‌های تولید برنامه برای ناشنوایان در شبکه باران، خاطرنشان کرد: هزینه‌های مربوط به ایجاد بخش ناشنوایان در صدا و سیما از طرف استانداری گیلان تأمین می‌شود.
استاندار گیلان خاطر نشان کرد: هزینه های مربوط به این مهم، از سوی استانداری پرداخت خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت روز ملی پاراالمپیک گفت: توانمندسازی و ایجاد فرصت های برابر برای این قشر از حقوق معلولان است.

محمدرضا پارسی با تاکید بر ضرورت توجه به ورزش و فراهم کردن بسترهای لازم برای معلولان برای شکوفایی استعدادهایشان افزود: ورزش در سلامت جسمی و روانی و ایجاد نشاط ، شادابی و ارتقاء اعتماد به نفس آنها نقش مهمی دارد.

وی اظهار داشت: بایستی در برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه که به منظور شناسایی معلولان در مناطق روستایی انجام می گیرد، استعدادهای ورزشی این قشر نیز مورد توجه قرار گیرد.
محمدرضا پارسی اظهار کرد: توجه به توسعه ورزش معلولان در شکوفایی استعدادها و نیز سلامت جسمی و روانی آنها تاثیرگذار بوده و توسعه ورزش معلولان به ویژه در مناطق روستایی امری ضروری است.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان نیز در این مراسم  مسابقات پارالمپیک و المپیک را موجب دوستی، ایجاد مودت و همدلی بین اقشار مختلف مردم دانست و گفت: بازی‌های پارالمپیک گویای این مسئله است.

مسعود رهنما با بیان این که پارا المپیک مهمتر از بازی های المپیک است، اضافه کرد: در بازی های پارا المیپک افرادی از جامعه که بنا به دلایل مختلف دچار معلولیت شده اند، ثابت می کنند که معلولیت، محدودیت نیست.

رهنما تدوین برنامه‌های عملیاتی برای توسعه ورزش معلولان و جانبازان را مورد تأکید قرار داد و گفت: استعدادیابی از اموری است که در تدوین برنامه‌ها باید به آن توجه شود.

این مسئول با بیان اینکه با نگاه تخصصی و کارشناسی در راستای استعدادیابی معلولان در حوزه ورزش حرکت می‌کنیم تأکید کرد: استانداردسازی برنامه‌های ورزشی معلولان همواره مورد توجه است.
وی بیان داشت: بر اساس آمارها، موفقیت ورزشکاران پارا المپیکی در استان گیلان چشمگیرتر از المپیکی ها است.

جهانگیرفدایی رئیس هیات جانبازان ومعلولین استان گیلان گفت: ورزشکاران ناتوان جسمی استان گیلان در مسابقات المپیک و پاره المپیک ۱۰ مدال طلا داشته اند و تلاش ما بر این اساس میباشد که در مسابقات بعدی این مقدار را افزایش دهیم.

قابل ذکر است قبل از برگزاری این مراسم جمعی از معلولان و ورزشکاران و دانش‌آموزان با نیازهای ویژه به مناسبت ۱۶ اکتبر مصادف با ۲۴ مهر ماه روز ملی پارالمپیک از محل اداره کل بهزیستی گیلان به طرف ورزشگاه عضدی رشت راهپیمایی کردند.

در پایان این مراسم  ۹۱نفر از قهرمانان گیلانی شامل جانبازان و معلولان مدال‌آور در بازی‌های جهانی، آسیایی و کشوری نیز تجلیل شدند.

مراسم گرامیداشت روز ملی پارا المپیک از سوی بهزیستی با همکاری مدیریت آموزش و پرورش استثنایی و هیات ورزش های جانبازان و معلولان استان گیلان برگزار شد.

photo_2015-10-13_01-30-31

photo_2015-10-13_01-30-57

photo_2015-10-13_01-31-00

photo_2015-10-13_01-31-12

photo_2015-10-13_01-31-15

photo_2015-10-13_01-31-19

photo_2015-10-13_01-31-22

photo_2015-10-13_01-31-27

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *