امیررضا صفایی‌پور کماندار نوجوان ریکرو المپیکی شد

نسیم ورزش : کماندار نوجوان ایران در رشته ریکرو با قرار گرفتن میان ۱۶ کماندار برتر رقابت های جهانی آرژانتین نخستین سهمیه المپیک تیراندازی با کمان را کسب کرد.

 

کماندار نوجوان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، در مسابقات جهانی و انتخابی المپیک نوجوانان ۲۰۱۸ در آرژانتین امیر رضا صفایی پور با کسب سه پیروزی و قرار گرفتن در جمع ۱۶ نفر اول به طور مستقیم راهی المپیک نوجوانان شد.
وی برای کسب این سهمیه ابتدا کمانداری از بلژیک را ۶ بر ۲ شکست داد، سپس مقابل ورزشکار قزاقستان ۶ بر ۴ به پیروزی رسید و در مرحله بعد مقابل کماندار رومانی نیز ۶ بر ۴ به برتری دست یافت و با صعود به مرحله یک هشتم نهایی سهمیه المپیک را برای کشورمان کسب کرد. صفایی پور در مسابقه بعدی خود ۳ بر ۷ مقابل کماندار ایتالیایی بازی را واگذار نمود.
در بخش رقابت های انفرادی دختران نیز سوگند حداد مقابل کماندار لهستان ۶ بر صفر پیروز شد ولی مقابل کماندار چین تایپه ۶ بر ۲ شکست خورد و با توجه به صعود دو ورزشکار کره ای به مرحله بعدی، حداد به عنوان شانس مجدد به جدول بازگشت و در این مرحله کماندار ایتالیایی را ۷ بر ۳ شکست داد تا به مرحله بعد صعود کند.
دختر کماندار رشته ریکرو کشورمان مقابل فیلیپین ۷ بر ۳ بازی را واگذار کرد و در رده هفدهم قرار گرفت. در صورتی که یکی از ۱۶ ورزشکار راه یافته به المپیک به هر دلیلی نتواند در این بازی ها در آرژانتین حضور یابد، حداد جایگزین وی شود.
تیم تیراندازی ایران برای نخستین بار در مسابقات انتخابی المپیک نوجوانان شرکت کرده است و توانست با مدال برنز گیسا بایبوردی نخستین مدال خود را در این رقابت ها کسب کند.
بیست و چهارمین دوره رقابت های تیراندازی با کمان نوجوانان جهان از ۱۱ تا ۱۵ مهرماه به میزبانی کشور آرژانتین برگزار شد. این رقابت ها انتخابی المپیک ۲۰۱۸ آرژانتین بود و سهمیه این بازی ها در آن توزیع شد.
تیم تیراندازی با کمان با فاطمه بهرامن، سوگند رحمانی، رضا شبانی و امید صفایی پور (ریکرو) و گیسا بایبوردی، سوگند حداد ، بهاره رضایی، دانیال حیدرزاده، آرمین پاکزاد و امیر محمد قربان زاده در این رقابت ها شرکت کرد. هدایت این تیم به عهده پارک میوک وون کره ای سرمربی تیم های ملی ایران بود و بهزاد پاکزاد و زهرا شعبانی به عنوان مربی وی را همراهی کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو