امید برای کسب مدال در المپیک توسط پاکبان نکایی

پاکبان نکایی که دارای کمربند مشکی در سبک «گوجوریو گوجوکا» است تلاش دارد در این رشته به موفقیت‌های مختلف و کسب مدال در المپیک دست یابد.

امید برای کسب مدال در المپیک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ،  یدالله جوانیان متولد ۱۳۴۹ قهرمان کاراته کشور و اهل شهرستان نکا، دارای دو فرزند است، مرد کار و تلاشی که شب‌ها کار می‌کند و روزها در کنار ورزش و تمرینات مستمر به تحصیل و فراگیری علم و دانش مشغول است.

وی درباره موفقیت‌های خود گفت: دارای کمربند مشکی در سبک «گوجوریو گوجوکا» هستم و تمام تلاشم برای این است که در این رشته به موفقیت‌های مختلف و مدال جهانی و المپیکی دست یابم.

از سال ۷۵ که وارد این ورزش شدم هرگز فکر نمی‌کردم که روزی به عنوان ورزش قهرمانی به این رشته نگاه کنم اما اکنون می‌بینم که با توکل به خدا و پشتکار، اکنون در مرحله‌ای قرار گرفتم که می‌توانم برای شهرم، استان و کشورم افتخارآفرینی کنم.

سبک گوجوریو یک سبک جهانی است که یک ژاپنی آن را تأسیس کرده و در‌ سال ٨٣ هم این استاد ژاپنی به تهران آمد و کلاس استاژ فنی برگزار کرد که من در آن شرکت کردم و با تمام توان و پشتکار هم این سبک را ادامه می‌دهم و مقام برنز کشوری من هم در همین سبک بوده است.

وی در مورد چگونگی حضورش در این ورزش می‌گوید: به ورزش کاراته علاقه داشتم وقتی از تلویزیون بازی‌ها را تماشا می‌کردم تمایل عجیبی به این ورزش داشتم که همین مسأله سبب شد به سمت این ورزش رفته و به صورت حرفه‌ای این ورزش را ادامه دهم.

جوانیان در مورد مشکلات پیش روی خود در مورد این ورزش اظهار کرد: از همان اوایل که وارد کاراته شدم به دلیل سن بالایی که نسبت به افراد دیگر در باشگاه داشتم در رده پیشکسوتان پذیرفته شدم و چون مسیر منزل تا تمرینات که در ساری است، زیاد بود برخی از تمرینات را در منزل انجام داده و می‌دهم و هفته‌ای سه جلسه در باشگاه تمرین دارم.

این ورزشکار نکایی با اشاره به اینکه با تمام تلاش و توان توانست دیپلم خود را اخذ کرده و اکنون در حال فراگیری زبان انگلیسی هستم، افزود: شب‌ها کار می‌کنم و صبح به کلاس زبان انگلیسی می‌روم، به دلیل اینکه علاقه زیادی به زبان انگلیسی دارم، فراگیری زبان را شروع کرده‌ام و امیدوارم بتوانم در این رشته ادامه تحصیل دهم.

جوانیان ادامه داد: با کلاس‌های زبان انگلیسی، ورزش و کار شبانه، تمام اوقات زندگی‌ام را برنامه‌ریزی کرده‌ام و روزها به فراگیری درس و تمرینات ورزشی مشغول هستم.

وی قهرمانی و موفقیت خود را مدیون خانواده دانست و افزود: خانواده حمایت‌های مختلفی از ورزش و رشته مورد علاقه‌ام انجام داده‌اند و اگر همکاری و همراهی خانواده و کمک مربیان نبود در جایگاه فعلی نبودم.

جوانیان که از نیروهای خدماتی شهرداری نکا و در بخش پاکبانی مشغول فعالیت است، ادامه داد: از ساعت ۱۸٫۳۰ دقیقه تا ۲۰ را مشغول تمرینات هستم و سپس از ساعت ۲۱ شب تا چهار صبح باید به نظافت و پاکیزه نگه‌داشتن شهر مشغول باشیم و هرگز لحظه‌ای از اینکه چنین شغلی دارم، پشیمان نیستم.

وی گفت: خدمت به این مردم و این شهر در هر مکان و زمانی برای من افتخار است و معتقدم که نباید برخی از مسائل سبب آزردگی ما شود و بر این اعتقاد هستم که پاکبانان برای پاکیزگی شهر و محیط زیست شهری زحمات فراوان می‌کشند.

این ورزشکار نکایی در مورد مقام‌ها و مدال‌های کسب کرده تاکنون گفت: در سال ۷۷ برنز استانی انتخابی تیم ملی کشوری را کسب کردم و در سال ۹۳ طلای کشوری، ۹۴ برنز کشوری و ۹۵ هم برنز کشوری را کسب کردم و با توجه به علاقه‌مندی زیاد به این رشته ورزشی تا آخر این ورزش را ادامه می‌دهم و از آن جدا نمی‌شوم.

جوانیان که برای تمرینات مستمر به شهرستان ساری می‌رود، طولانی بودن مسافت را از مشکلات خود عنوان کرد و خواستار دایر کردن باشگاهی برای این رشته در نکا شد.

*لزوم حمایت مسؤولان قهرمان با اخلاق نکایی

رئیس هیأت کاراته نکا نیز با اشاره به پشتکار فراوان و تلاش دائمی این ورزشکار پیشکسوت نکایی در این ورزش  گفت: یدالله جوانیان از ورزشکاران با اراده‌ای است که به صورت حرفه‌ای به تمرینات در این رشته ورزشی مشغول است.

محمدعلی باقری افزود: وی که از نیروهای خدماتی شهرداری نکا و در بخش پاکبانی مشغول فعالیت است، مشکلات کاری و شغلی‌اش هیچ‌گاه بر تمرینات ورزشی‌اش تاثیرگذار نبوده بلکه در تمام شرایط تمرینات مستمر خود را در دستور کار دارد.

وی گفت: این ورزشکار قهرمان و با اخلاق نکایی با تمام توان برای آینده خانواده‌اش تلاش می‌کند و انتظار است که مسؤولان بیش از پیش به این ورزشکار خوش‌آتیه و قهرمان کشوری توجه کنند و کمک‌کار این ورزشکار و همه ورزشکاران شهرستان باشند و ما هم همه تلاش خود را برای حمایت از این ورزشکار انجام می‌دهیم.

یدالله جوانیان، قهرمان زندگی همه ما است چرا که با شغل شریف و دستان پاکش، آلودگی‌ها را از جامعه و شهر ما می‌زداید و او برای همیشه قهرمان خواهد ماند نه تنها در زمین بازی قهرمان است بلکه در زندگی هم قهرمان بزرگی برای ما است و دوری از تشک بازی هم او را از قهرمانی و در اوج بودن جدا نمی‌کند.

کاش یادمان بماند، جوانیان قهرمان زندگی همه ما است که قهرمان می‌ماند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *