امسال ۲۲ مجرم محکوم به قصاص بخشیده شدند

نسیم ورزش : رئیس کل دادگستری مازندران گفت که امسال ۲۲ مجرم محکوم به قصاص در این استان پیش از رسیدن به چوبه دار ، با کسب رضایت اولیای دم بخشیده شدند.

 

22 مجرم محکوم به قصاص

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد تعداد آرای صادره قصاص در محاکم استان در سال جاری را ۳۳ فقره اعلام کرد و افزود : بخشش زندانیان محکوم به قصاص نفس در مازندران رو به افزایش است .
وی گفت که عفو و بخشش محکومان با همکاری و رایزنی روسای زندان ها ، مددکاران و روحانیون زندان با اولیای دم و جلب رضایت آنان صورت گرفته است.

رئیس دادگستری مازندران همچنین گفت که ۱۳ تا ۱۵ درصد زندانیان استان به دلیل شرایط اقتصادی، فرهنگی و نداشتن اشتغال ، پس از رهائی بار دیگر با ارتکاب جرم به زندان بر می گردند.
وی افزود : البته برگشت به زندان برای افرادی که تحت پوشش مرکز مراقبت بعد از خروج قرار گرفته و وام اشتغال زایی دریافت کرده اند، به نیم درصد کاهش یافته است.
تقوی فرد گفت : از ابتدای امسال حدود ۲۰۰ زندانی وام اشتغال زایی تا سقف ۱۰ میلیون تومان دریافت کردند.
وی افزود : شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان های استان در سال جاری ، یکهزار و ۱۷۸ فقره پرونده وارده داشتند که ۹۰۹ پرونده توسط مددکاران شورای حل اختلاف زندان، منجر به صلح و سازش، جلب رضایت و آزادی زندانی شده است.
مازندران سه میلیون و ۲۰۰هزار نفر جمعیت دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *