المپیاد ورزش های همگانی در تقویم ورزشی وزارت بهداشت قرار گرفت

نسیم ورزش: مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت : از سال آینده المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در تقویم ورزشی وزارت بهداشت قرار می گیرد.

 

جلال نژاد جواد افزود : از این پس وزارت بهداشت ودرمان سالانه دو المپیاد ورزش های همگانی و قهرمانی را برای دانشجویان دختر و پسر ۶۵ دانشگاه علوم پزشکی برگزار می کند.
وی افزود : در سال ۹۵ دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در المپیاد ورزش های همگانی و پسران دانشجو این دانشگاه ها نیز المپیاد ورزش های قهرمانی را برگزار می کنند و به طور متناوب این رویداد ورزشی پیگیری می شود.
مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی قرار دادن ورزش های همگانی را در تقویم ورزشی این وزارتخانه برای جذب بیشتر دانشجویان به فعالیت های ورزشی دانست.
نژاد جواد گفت : اکنون ۱۰ درصد از جمعیت ۱۸۰ هزار نفری دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در رشته ورزش های قهرمانی فعالیت ورزشی دارند و با قرارگرفتن تقویم المپیاد ورزش های همگانی وزارت بهداشت به دنبال سوق دادن جمعیت دانشجویی به سمت این رشته های ورزشی است.
وی ادامه داد : وزارت بهداشت و درمان برای همگانی کردن ورزش در بین دانشجویان دختر و پسر دانشگاه های علوم پزشکی بنا دارد تا فضاهای ورزشی را در کنار خوابگاه ها ایجاد کند تا دانشجویان بتوانند به راحتی ورزش کنند.
نژاد جواد به مدیران تربیت بدنی دانشگاه های علوم پزشکی کشور توصیه کرد تا فضاهای ورزشی را در کنار خوابگاه ها احداث کنند تا دانشجویان بتوانند بیشتر از این فضاها استفاده کنند.
در سطح کشور ۶۵ دانشگاه علوم پزشکی دولتی وجود دارد که ۱۸۰ هزار دانشجو در رشته های پزشکی و زیرمجموعه این رشته به تحصیل اشتغال دارند.

  1. عبید

    میزبانی ورزشی در مرکز استان ، با حضور میهمان در حد وزیر یک دستگاه – بدون حضور نماینده ورزش شهرستان ، استان و …
    حسین زادگان بابا کجاست ؟ و یا منتصبین عمو حبیب ؟؟؟ دکتر فلاح نگفت مدیرکل ورزشم کووووو ؟ شاید تو جیبش بود ؟؟؟
    لطفا این خبر بطور طنز کار شود تا درسی برای پیشرفت ورزش استان بشه
    با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو