المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای دانش‌آموزان ساری آغاز شد

نسیم ورزش: به‌مناسبت سی ‌و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای دانش‌آموزان ساری آغاز شد.

نخستین روز دهه فجر توأم با جشن پیروزی انقلاب اسلامی نخستین المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای در دبیرستان دخترانه ارشاد ناحیه یک مرکز مازندران آغاز شد.

 المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای که از مصوبه وزارت آموزش و پرورش به‌منظور ایجاد نشاط و شادابی دانش‌آموزان و پرورش روح و جسم آنان طراحی شد برای نخستین‌بار در سطح کشور اجرا و به تبع آن در مازندران نیز در حال برگزاری است.

 المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای دبیرستان دخترانه ارشاد در ۱۳ رشته ورزشی آمادگی جسمانی، شطرنج، هندبال، فوتسال، والیبال، ژیمناستیک، کاراته، تکواندو، بومی و محلی، اسکیت، حلقه‌زنی، طناب‌زنی و بسکتبال با حضور ۱۳۰ دانش‌آموز ورزشکار کار خود را با اجرای رژه، حرکات نمایشی و روشن کردن مشعل شروع کرد و این سری از رقابت‌های ورزشی تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده ادامه دارد.

 مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرستان ساری در آیین افتتاحیه نخستین المپیاد ورزشی دانش‌آموزی با بیان اینکه سی‌ و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در حالی جشن گرفته‌می‌شود که عزت نظام اسلامی در جهان حفظ و متعالی شده است، اظهار کرد: بهمن نشان از غلبه خشم فروخورده ملت ایران بر حاکمیت سلطه است.

 حامد دیانی با بیان اینکه ماهیت انقلاب اسلامی را می‌توان با شعارهای روزهای نخست انقلاب اسلامی تشخیص داد، افزود: هویت انقلاب اسلامی با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی شکل گرفت.

 وی شعارمحوری انقلاب اسلامی را استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی دانست و اضافه کرد: انقلاب اسلامی با مطرح کردن شعارها مسیر پیشرفت خود را طراحی کرد.

 مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ساری گفت: شعار استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی مردم ایران به این معنی نبود که دور کشور دیوار کشیده‌شود و تمام ارتباطات با سایر کشورها قطع شود، به نوعی آزادی در شعار جمهوری اسلامی ولنگاری نیست به همین منظور آزادی‌خواهی نباید سبب آسیب رساندن به جامعه شود.

 دیانی بیان کرد: در شعار انقلاب اسلامی منظور از آزادی همان آزادی در عقیده و بیان بوده‌است.

 وی جمهوری اسلامی را نماد بارز دموکراسی و حکومت مردم بر مردم دانست و اظهار کرد: قانون انتخابات نماد مشخص جمهوریت نظام است.

 مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ساری با بیان اینکه به‌طور ساختاری در هیچ کشوری از دنیا سابقه برگزاری انتخابات در هر دو سال وجود ندارد، گفت: باید تلاش شود تا در روند انقلاب اسلامی به شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی جامه عمل پوشانده‌شود.

 وی برگزاری المپیاد ورزشی را رسیدن به عنصر والای سلامت و تندرستی در بین دانش‌آموزان دانست و خاطرنشان کرد: لازم است با عقل سلیم اهداف پیروزی انقلاب اسلامی به درستی درک شود.

 فرماندار ساری نیز در جمع دانش‌آموزان برگزاری المپیاد ورزشی دانش‌آموزی را اقدامی مطلوب برای رشد و سلامت جسمی فرزندان دانست و گفت: مشارکت ۱۳۰ دانش‌آموز در ۱۳ رشته ورزشی جای تحسین دارد و نشان می‌دهد نسل جدید جامعه به سلامت جسم و روح اهمیت می‌دهند.

 احمد حسین‌زادگان با بیان اینکه در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی اهداف جمهوری اسلامی باید برای نسل جدید جامعه تبیین شود، افزود: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بوده که منشأ آن ظلم و استکبارستیزی بوده‌است.

 وی با اشاره به اینکه مردم در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقش به‌سزایی داشتند، تصریح کرد: مشارکت مردم و هدایتگری امام راحل و رهبر انقلاب اسلامی سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

 فرماندار ساری در پایان سخنانش با بیان اینکه بحث هوشمندسازی شهر ساری مطرح است، گفت: انقلاب صنعتی چهارمین انقلاب روز دنیا بوده که تحولات شگرفی در زمینه «آی تی» و «آی سی تی» ایجاد کرده‌است.

  ره‌آورد فرماندار ساری به دبیرستان دخترانه ارشاد اهدا یک دستگاه لپ‌تاپ و وسایل مورد نیاز ورزشی برای مدرسه بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *