اقدام ارزشمند کاپیتان پرسپولیس به یاد پورحیدری+عکس

  
اقدام ارزشمند کاپیتان پرسپولیس ،  سید جلال حسینی پیراهنی با عکس پیشکسوت تیم فوتبال استقلال را پیش از دیدار با نفت بر تن کرد.
اقدام ارزشمند کاپیتان پرسپولیس
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، سید جلال حسینی با پیراهنی متفاوت نسبت به سایر بازیکنان پرسپولیس در مراسم پیش از آغاز بازی برابر نفت تهران شرکت خواهد کرد. کاپیتان پرسپولیسی ها در این بازی پیراهنی را بر تن کرده که عکس منصور پورحیدری، پیشکسوت و عضو هیات مدیره تیم فوتبال استقلال بر روی آن نقش بسته است.

“منصورخان بلند شو” جمله ای است که بر روی پیراهن کاپیتان پرسپولیس به چشم می خورد تا کاپیتان قرمزپوشان پیش از دیدار با نفت تهران برای سلامتی این چهره قدیمی استقلالی ابراز امیدواری کرده باشد.
منصور پورحیدری در هفته گذشته به دلیل مشکلات جسمانی در بیمارستان بستری شده که البته طی روزهای گذشته با بهبود وضعیت جسمانی شرایط بهتری دارد.

در ادامه گفتنی است ، وی ابتدا در سن ۱۷ سالگی در باشگاه فوتبال دارایی بازی می‌کرد اما سپس به باشگاه تاج (استقلال) رفت و به مدت ۹ سال در تیم تاج به عنوان دفاع راست بازی می‌کرد و در سال ۱۳۴۹ عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا را به همراه تیم تاج کسب کرد.

 

آغاز مربیگری[ویرایش]

بعدازاتمام دورهٔ بازیگری، رایکوف مربی وقت تاج که تیم جوانان تاج را هم در دست داشت، به دلیل پشتکار و پیگیری‌های فراوان منصور، او را به جوانان برد. رایکوف که از سال ۴۸ تا ۵۳ مربی تاج بود، به دلیل خستگی قادر به ادامه کار در تاج نشد و پس از باخت به تیم نفت آبادان در سال ۵۳ کنار گذاشته شد و تیم به علی دانایی فرد رسید که وی هم منصور پورحیدری را به عنوان کمک خود برگزید و علی دانایی فرد تنها ۸ بازی در سال ۵۴ سرمربی تیم بود و سپس جکیچ به عنوان سرمربی تاج در سال ۵۵ انتخاب شد و جکیچ هم منصور پورحیدری را به عنوان کمک خود انتخاب کرد. و نتایج مطلوبی را با وی کسب کرد.

مربیگری پس از انقلاب[ویرایش]

پس از انقلاب بدلایل نا آرامی‌ها، قرارداد جکیچ با تاج فسخ گردید و ایشان به همراه جکیچ برای مدتی راهی کشورهای حاشیه خلیج فارس شد. او چند ماه پس از بازگشت مربی استقلال شد. البته لیگ در سال ۵۸ انسجام لازم را نداشت. او با پنج دوره حضور در ادوار رقابتهای آسیایی به عنوان سرمربی رکورددار تاریخ باشگاه استقلال است که ۳۲ مرتبه مربی‌گری یک باشگاه در جام باشگاه‌های آسیا را به عهده داشته‌است.

او در پنج دوره حضور خود؛ یک مقام قهرمانی، یک مقام نایب قهرمانی و یک مقام سوم جام باشگاه‌های آسیا و همچنین دو مقام چهارم جام برندگان جام آسیا را برای استقلال به ارمغان آورده‌است.

پورحیدری در ۳۰۹ مسابقه مربی‌گری تیم فوتبال استقلال تهران را بر عهده داشته‌است و ۸۱ بار به عنوان مربی در خدمت آبی‌پوشان بود که از این لحاظ در تاریخ باشگاه استقلال رکورددار می‌باشد. پورحیدری همچنین رکورددار مربی‌گری در شهرآورد تهران است. منصور پورحیدری همچنین دارای یک رکورد دیگری هم هست او تنهاکسی هست که هم به عنوان بازیکن هم به عنوان مربی توانسته قهرمان آسیا بشود وی درسال ۱۳۴۹ در حالی که یک بازیکن ۲۵ ساله بود توانست به عنوان قهرمانی آسیا برسد ویک بار هم به عنوان مربی در سال ۱۳۷۰ توانست قهرمان آسیا شود.

 
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *