افزایش ناجیان غریق خانم در سال جاری

نسیم ورزش: مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران در جلسه ساماندهی طرح‌های دریای مازندران، گفت: در سالجاری تعداد ناجیان غریق خانم از ۱۷۰ به ۲۵۰ نفر افزایش یافته است.PhysicalImage.aspx

حبیب حسین‌زادگان با بیان اینکه در سال گذشته، نسبت به سال قبل از آن ۵۲ درصد کاهش تلفات داشتیم افزود: در این رابطه نیز، ۶ هزار و ۶۷۰ نفر نجات یافتند.

وی ضمن اشاره به اینکه ۴۷۸ کیلومتر ساحل در مازندران داریم تصریح کرد: به دلیل نزدیکی به مرکز کشور و جاذبه‌های تفریحی و توریستی موجود در این استان، سالانه حدود ۲۰ میلیون مسافر وارد آن می‌شوند که بیشتر از دریا استفاده می‌کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با اشاره به وجود ۳ هزار و ۳۳۲ ناجی غریق در مازندران و به‌کارگیری ۶۶۴ نفر از آنها در طرح دریا، افزود: به صورت میانگین ۱۴ هزار نفر روز نیروی هلال‌احمر نیز در سواحل مازندران مستقر هستند و برای امسال تعداد ناجیان غریق خانم از ۱۷۰ به ۲۵۰ نفر افزایش یافته است.

این مسئول بیان کرد: ۸۰ درصد از ۴۷۸ کیلومتر ساحل مازندران نقاط حادثه‌خیز هستند که حدود ۱۰۰ طرح ساماندهی شده را داریم، البته آمارها نشان‌دهنده وقوع بیشترین تلفات در خارج از طرح‌ها است که استفاده از تجهیزات می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

حسین‌زادگان با اشاره به اینکه استان در بخش سواحل، سرویس‌هایی در حد ملی ارائه می‌دهد، افزود: باید امکانات و ایده‌آل‌هایی در سطح ملی داشته باشیم تا بتوانیم میزبانی خوبی از مهمانان داشته باشیم و آمار تلفات نیز کاهش یابد.

وی با بیان اینکه بازرسی‌ها در ۱۴ شهرستان ساحلی برای ما حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: بازرسی‌های سال گذشته جدی نبوده و برای امسال که طرح‌های دریا از ابتدای خردادماه آغاز‌ می‌شود، باید بازرسی‌ها نیز با جدیت بیشتری انجام شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران از تجهیز ناجیان غریق با افزایش جت‌اسکی و قایق‌های بخش خصوصی خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته به دلیل نبود امکانات لازم شاهد مشکلاتی بودیم که امسال علاوه بر افزایش امکانات، از حمایت همه‌جانبه استانداری مازندران و تلاش بیشتر مسئولان به‌ویژه فرمانداران، فرماندهی انتظامی و جمعیت هلال‌احمر استان برخوردار هستیم.

مدیرکل فنی استانداری مازندران نیز با اشاره به کمک استانداری مازندران به شهرهای ساحلی گفت: برای ساماندهی سواحل هشت شهر مازندران، در روزهای آینده به حساب فرمانداری‌های هر کدام از آنها ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود، از طرفی مقرر شد که ۵۰۰ میلیون تومان نیز توسط شهرداری‌های مربوطه به آنها پرداخت شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *