افزایش دما و وزش باد گرم طی روزهای آینده در مازندران

نسیم ورزش : معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: تا صبح روز چهارشنبه ۲۴ آذر ماه امسال شاهد افزایش دما به‌ویژه وزش باد گرم در ارتفاعات مازندران هستیم.
افزایش دما

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، احمد اسدی اظهار کرد: با توجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا صبح روز چهارشنبه ۲۴ آذر ماه امسال شاهد نفوذ سامانه کم‌فشار بر روی دریای مازندران هستیم که پیامد آن شکل‌گیری جریانات جنوبی است.

وی ادامه داد: طی این مدت شاهد افزایش دما به‌ویژه وزش باد گرم در ارتفاعات مازندران هستیم که در برخی ساعات وزش باد شدید است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: از چهارشنبه‌شب با شکل‌گیری جریانات شمالی بر روی سواحل دریای مازندران انتظار انتقال رطوبت از دریا به خشکی داریم که شرایط برای ابرناکی و بارش‌های پراکنده به‌تدریج از سمت غرب استان فراهم می‌شود.

اسدی اضافه کرد: روز پنج‌شنبه با استقرار این سامانه بارشی انتظار داریم شاهد بارش باران، کاهش دما، وزش باد شدید موقتی و بارش برف در ارتفاعات باشیم.

وی در مورد وضعیت دمای هوا طی این مدت در مازندران تصریح کرد: تا صبح روز چهارشنبه شاهد روند افزایش دما و از پنج‌شنبه شاهد کاهش دمای هوای استان هستیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران از چهارشنبه‌شب مواج و روز پنج‌شنبه مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو