افتتاح سالن چندمنظوره ورزشی در یکی از روستاهای نکا

نسیم ورزش : افتتاح سالن چندمنظوره ورزشی در یکی از روستاهای نکا / رئیس اداره ورزش شهرستان نکا از راه‌اندازی زورخانه شهر نکا خبر داد و گفت: بودجه‌ای برای ساخت زورخانه جذب کرده‌ایم و تاکنون ۶۰ درصد کار بازسازی این آن پیش رفته است که اگر بتوانیم بودجه‌ای تا پایان سال جذب کنیم، قطعا یک زورخانه در شهر نکا راه‌اندازی خواهیم کرد.
افتتاح سالن چندمنظوره ورزشی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ مجتبی رضایی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نکا وضعیت اداره اش را مطلوب عنوان کرد و اظهار داشت: ورزش نکا شرایط خوبی دارد و استعدادهای خوبی در این شهر کوچک وجود دارد.

رئیس اداره ورزش شهرستان نکا از وضعیت ورزشکاران این شهرستان سخن گفت و افزود: شهرستان نکا تا هم اکنون بیش از ۷ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در مجموعه ورزشکاران آماتور و نیمه‌حرفه‌ای هستند که به مراتب این آمار تغییر می کند.

وی در خصوص زیرساخت ورزش شهر نکا سخت گفت و افزود: در رشته فوتبال یک زمین فوتبال در شهر داریم که رایگان در اختیار مدارس فوتبال قرار می‌دهیم که نتایج خوبی هم از این اقدام گرفته‌ایم که دو ملی‌پوش با نام‌های جاوی و دوستعلی داشته‌ایم.

رضایی ادامه داد: اولین زمین چمن مصنوعی در شهر نکا تاسیس شد و با توجه به اینکه یکی،دو میلیارد برای این زمین هزینه شده است، اما برای در اختیار قرار دادن به تیم‌ها هیچ محدودیتی قائل نشده‌ایم که نزدیک به بیش از هزار نفر از بازیکنان مدارس فوتبال در این زمین تمرین کردند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نکا از بازسازی زمین سردار طوسی خبر داد و گفت: زیرگذری از این زمین گذشته که باعث خراب شدن آن شده بود که اقدام به بازسازی این زمین کرده‌ایم که تاکنون بیش از ۸۰ درصد کار پیشرفت داشته است و با بازسازی این زمین شهر دارای دو زمین استاندارد خواهد شد.

رضایی همچنین از راه‌اندازی زورخانه شهر نکا خبر داد و افزود: بودجه‌ای برای ساخت زورخانه جذب کرده‌ایم و تاکنون ۶۰ درصد کار بازسازی این آن پیش رفته است که اگر بتوانیم بودجه‌ای تا پایان سال جذب کنیم، قطعا یک زورخانه در شهر نکا راه‌اندازی خواهیم کرد.

وی از افتتاح چندین پروژه در طول یکسال آینده خبر داد و گفت: چند پروژه نیمه‌کاره هم داریم که اعتبارات زیادی نیاز دارد، از آنجایی که اطلاع دارم اوضاع مالی استان زیاد خوب نیست، ولی از طریق وزارت پیگیر هستم تا با گرفتن اعتبارات لازم باقی پروژه‌های نیمه‌کاره را تا یکسال آینده به مرحله افتتاح برسانیم.

رئیس اداره ورزش شهرستان نکا ادامه داد: در دهه فجر یک سالن چند منظوره یک‌میلیاردی افتتاح خواهد شد که در یکی از بزرگترین روستاهای شهرستان نکا قرار دارد.

وی در خصوص برنامه های ساحلی اداره ورزش و جوانان شهر نکا، گفت: با همکاری شهرداری در ساحل شهر نکا اماکن ورزشی خوبی را راه‌اندازی کرده‌ایم. زمین فوتبال و والیبال این مجموعه آماده است و برنامه داریم اسکواش ساحلی را در ساحل مروارید احداث کنیم.

رئیس اداره ورزش شهرستان نکا از همکاری خوب بخش خصوصی با اداره ورزش نکا گفت و افزود: فعالیت بخش خصوصی در شهر نکا خوب است و با همکاری آنها یک استخر و یک سالن بزرگ و استاندارد در حال احداث داریم ما از زمانی که آمدیم بیش از ۱۰ اماکن خصوصی به سایر اماکن اضافه کردیم و سعی کردیم طوری شود تا همه از این شرایط موجود استفاده کنند.

وی با بیان اینکه جمعیت نکا اکثرا روستایی است، خاطرنشان کرد: برای همین منظور هدف ما در ورزش شهرستان نکا استعدادیابی است، المپیاد روستایی خوبی را در ۲۳ رشته برگزار که با همکاری همه دوستان مسابقات خوبی را برگزار کردیم که حدود ۲ تا ۳ هزار نفر درگیر این المپیاد شدند.حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیون برای برگزاری این المپیاد هزینه شد که از سایر ارگان‌ها، هیأت‌ها کمک گرفتیم چون این یک کار پایلوت بود که تاکنون در استان انجام نشده بود.

 رضایی با ابراز رضایت از عملکرد تیم‌های این شهرستان عنوان کرد:  ۲۱ تیم در لیگ‌های مختلف استانی و کشوری داریم. در بخش بانوان ما شرایط خیلی خوبی داریم که در استان مازندران جز شهرهای خیلی خوب در بخش بانوان هستیم.

وی ضمن تمجید از اوضاع بانوان شهر نکا گفت: بانوان ما هم اکنون یک تیم در لیگ دو فوتسال داریم، لیگ یک هندبال داریم، لیگ برتر بسکتبال داریم و یک تیم در سطح کشور داریم که بانوان ما مشغول به کار هستند.شاید شهر نسبتا کوچکی داشته باشیم ولی در خیلی از جاها به اندازه یک شهر بزرگ ما برابری می کنیم.

رئیس اداره ورزش شهرستان نکا در پایان خواستار تقویت ورزش همگانی در شهر نکا و سایر شهرهای استان شد و افزود: اداره ورزش و جوانان شهر نکا در بحث همگانی جزو شهرهای برتر استان است اما فرهنگ‌سازی در زمینه همگانی باید قوی‌تر شود چون در کل استان یک مقداری ضعیف هستیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو