اعمال قانون پلیس مازندران روی ماشین‌های شیشه دودی

دودی شدن ۹۰ درصد ماشین‌های داخلی دستی انجام می‌شود، و برابر آئین نامه این موضوع تخلف محسوب و بر فرد متخلف اعمال قانون می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، تعطیلات که می‎شود، مازندران پر می‎شود از گردشگران مختلف، از اقصی نقاط کشور، گاهی هم در بینشان خارجی‌ها دیده می‌شوند.
 
از نگاه مختلفی می‎توان درباره حضور گردشگران در استان مازندران صحبت، گزارش و مطلب نوشت، چون گردشگران با شیوه‌های و نیز تیپ‌های خاصی وارد استان می‌شوند.
 
اما، این نوشتار استفاده از ماشین‌های شیشه دودی یا تیره را موضوع خود قرار داده، که تعداد این ماشین‌ها به‌صورت روزافزونی در حال افزایش است.

ماشین‌های شیشه دودی تنها مختص به ساخت تولیدات داخل هم نیست، کمپانی‌های مختلف اقدام به دودی کردن شیشه می‎کنند.
 
در اوضاع شلوغ و پرتردد، امکان کنترل و نظارت به صورت جدی وجود ندارد، به این دلیل که ترافیک به حدی کسل کننده و خسته کننده می‎شود که بندگان خدا، ماموران راهور و پلیس، اگر فقط بتوانند زمینه تسهیل ترافیک را فراهم کنند هنر کردند، که این موضوع به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم اتفاق می‎افتد.
 
در ارتباط با ماشین‌های شیشه دودی رئیس پلیس راهور استان مازندران معتقد است، که جلوی تردد ماشین‌ها با شیشه دودی گرفته می‎شود و پلیس با رانندگان این گونه وسائل نقلیه مماشات نمی‎کند.
 
سرهنگ باقری خاطر نشان کرد: برابر مقررات در طرح‌هایی که در برنامه کاری پلیس راهور قرار دارد، ماشین با پلاک مخدوش، شیشه دودی و وسیله نقلیه دارای نقص فنی توسط پلیس اعمال قانون می‎شود.
 
وی اضافه کرد: طی هفته گذشته هزار دستگاه وسیله نقلیه برابر مقررات اعمال قانون شدند.
 
رئیس پلیس راهور استان مازندران اضافه کرد: دودی شدن ۹۰ درصد ماشین‌های داخلی دستی انجام می‌شود، و برابر آئین نامه این موضوع تخلف محسوب و بر فرد متخلف اعمال قانون می‌شود.
 
وی در ارتباط با وسائل نقلیه خارجی که وارد کشور می‏‌شود، نیز گفت: برای واردات این دستگاه‌ها نیاز به تایید محیط زیست، راهنمایی و رانندگی است و همچنین دیگر ارگان‌های دخیل در این امور است.
 
باقری با اعلام اینکه دودی کردن شیشه ماشین تنها ۱۰ درصد آن هم با نظر پزشک  بلامانع است، به این شرط که رانندگان این وسائل نقلیه باید تاییدیه پزشکی را در اختیار پلیس قرار دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *