اعضای تیم رسانه ورزش مازندران به دیدار کودکان خیابانی رفتند

اعضای تیم رسانه ورزش مازندران به دیدار کودکان خیابانی رفتند .

کودکان خیابانی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش به مناسبت هفته بهزیستی ، اعضای تیم فوتبال رسانه و ورزش مازندران در ادامه اقدامات فرهنگی خود به همراه جمعی از ورزشی های استان به مرکز ساماندهی کودکان خیابانی رفتند و با این کودکان دیدار کردند .

در این دیدار مسئول ساماندهی کودکان خیابانی ضمن خوش آمد گویی به اعضای رسانه و ورزش مازندران ، با ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه ساماندهی این کودکان ، در خصوص چگونگی ساماندهی کردن و مشکلات این کودکان صحبت کرد و در این خصوص پاسخگوی سوالات حاضرین بود .

در این دیدار ، اعضای رسانه و ورزش مازندران به همراه کودکان حاضر در مرکز ، به بازی فوتبال دستی پرداختند و لحظاتی را در کنار هم شاد بودند و در پایان حاضرین با انداختن عکسی دسته جمعی این دیدار را خاتمه دادند.

گفتنیست ،طبق صحبت هایی که در این دیدار انجام شد ، قرار بر این شد تا با حضور این کودکان دیدار دوستانه و نمادینی در زمین مینی فوتبال مجاور این مرکز با حضور چند چهره مطرح و شاخص برگزار شود .

چکیده ای در خصوص کودکان خیابانی :

کودکان خیابانی به افراد زیر ۱۸ سال ( اعم از دختر و پسر) اطلاق می‌گردد که در شهرها برای ادامه بقاء خود مجبور به کار یا زندگی در خیابان هستند.

«کودک خیابانی» اصطلاحی است که اغلب هم برای توصیف «کودکان کار» و هم کودکان بی خانمانی که در خیابان زندگی می‌کنند و می‌خوابند و اغلب هیچ تماسی با خانواده‌شان ندارند اطلاق می شود.

 

سازمان بهداشت جهانی و یونیسف در اواسط دهه ۱۹۹۰ تعداد آن‌ها را ۱۰۰ میلیون نفر تخمین زده‌اند. همچنین در جهان حدود ۲۵۰ میلیون کودک کار بین سنین ۵ تا ۱۴ سال وجود دارد. در ایران آمارهای مختلف و ضد و نقیضی در مورد کودکان خیابانی اعلام می‌شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو