اعزام تیم کوهنوردی آمل به کشور قرقیزستان

نسیم ورزش : اعزام تیم کوهنوردی آمل به کشور قرقیزستان  / تیم هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان آمل برای صعود به قله ‘لنین ‘ مرتفع ترین قله در کشور قرقیزستان ، روز سه شنبه عازم این کشور شد.

اعزام تیم کوهنوردی آمل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ اعضای این تیم هفت نفره شامل امیراحسانی آملی، سرپرست گروه، مجتبی دهقانی، ابراهیم محمودی، علی یوسفی، وحید ملکی، جمال سلیمانی و قاسم مرشدپور هستند که با بدرقه دیگرکوهنوردان آملی به کشور قرقیزستان اعزام شدند.
رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان آمل روزسه شنبه در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: برنامه صعود به قله ۷۱۳۴ متری لنین قرقیزستان درمجموع رفت وبرگشت کوهنوردان اعزامی آمل ۲۰ روزه هست و اعضای این باشگاه سه روز از این زمان را صرف صعود به این قله خواهند کرد.
امیراحسانی آملی افزود: قله لنین به عنوان یکی از ۳ قله مرتفع دنیا است که به پلنگ برفی نیز معروف است و هرساله کوهنوردان زیادی از سراسرجهان برای صعودهای گروهی وحتی بین المللی عازم کشور قرقیزستان می شوند.
وی ابرازامیداوری کرد که شرایط آب وهوایی در مسیرصعود به این قله مناسب باشد تا صعودی بی خطر وموفقیت آمیز برای تیم اعزامی گروه کوهنوردی آمل فراهم شود.
رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی آمل با بیان اینکه این نخستین صعود برون مرزی کوهنوردان آملی در سال۹۷ است که با اعزام به کشور قرقیزستان آغاز شد، گفت: به طور میانگین هرسال دو تا سه سفر برون مرزی توسط گروه های کوهنوردی آمل برای صعود به قله های مرتفع کشورهای منطقه انجام می شود.
احسانی آملی، با بیان اینکه شهرستان آمل یکی از پیشروترین شهرها در زمینه فعالیت کوهنوردی در مازندران وحتی کشور است، اضافه کرد: هم اکنون حدود ۳۰ گروه رسمی با بیش از هزار نفر زیرپوشش هیات کوهنوردی وصعودهای ورزشی آمل هستند و در طول سال برنامه های کوهنوردی دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو