اطلاعیه مدیریت بحران مازندران در خصوص تغییرات آب و هوا

نسیم ورزش : اداره کل مدیریت بحران استان مازندران عصر چهارشنبه در اطلاعیه ای نسبت به تغییرات آب و هوا از روز جمعه هشتم بهمن در استان هشدار داد.

 

تغییرات آب و هوا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، به نقل از هواشناسی مازندران ، از روز جمعه با شمالی شدن جریانات بر روی سواحل جنوبی دریای خزر بارش پراکنده در ارتفاعات آغاز و از اواسط روز به تدریج بر مقدار بارندگی در استان افزوده می شود.
در این مدت بارش در ارتفاعات به صورت برف بوده و دمای هوا نیز کاهش می یابد .
بنابر این گزارش از روز شنبه هفته آینده بطور موقت از میزان ناپایداری ها و ابرناکی در استان کاسته خواهد شد .
بر اساس پیش بینی هواشناسی از اواخر روز یکشنبه دهم بهمن با نفوذ سامانه سرد بارشی دیگری به استان ، مجددا بارش باران همراه با وزش باد آغاز که بارش در ارتفاعات بصورت برف خواهد بود و منجر به اختلال در تردد محورهای کوهستانی خواهد شد .
براین اساس مدیریت بحران استان مازندران به تمام هم استانی ها و مسافران توصیه کرد که با توجه به کاهش دما و افزایش میزان مصرف گاز ، نسبت به صرفه جویی و استفاده بهینه از وسایل گاز سوز اقدام لازم را انجام دهند تا شاهد افت فشار یا قطعی گاز در استان نباشیم .
مدیریت بحران استان مازندران تاکید کرد که از تردد در بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها در زمان بارندگی خودداری کرده و احتیاط لازم را انجام بدهند.
دامداران و ساکنان بومی حاشیه رودخانه ها و مسیل ها در هنگام بارندگی نکات احتیاطی و ایمنی را رعایت کرده و دام های خود را در مناطق امن نگهداری کنند.
با توجه به بارش برف و مه آلود شدن محورهای کوهستانی ، رانندگان هنگام عبور از مناطق برف گیر و کوهستانی ضمن به همراه داشتن پوشاک گرم ، خوراک و تجهیزات زمستانی مانند ضد یخ و زنجیر چرخ، احتیاط لازم را در زمان بارش برف و مه آلود بودن هوا و لغزندگی جاده بعمل آورند .
در این گزارش به کلیه نیروهای امدادی و خدماتی توصیه شد ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات امدادی ، آمادگی لازم جهت هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی همچون گذشته به خصوص در راههای ارتباطی اصلی و فرعی را داشته باشند.
مازندران سه میلیون و ۲۰۰هزار نفر جمعیت دارد.
۱۰ هزار و ۷۰۰کیلومتر راه اصلی و فرعی در استان مازندران وجود دارد که ۳۵۰کیلومتر آن کوهستانی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *