اضافه شدن پایگاههای قهرمانی جدید مورد تاکید است

نسیم ورزش: اضافه شدن پایگاههای قهرمانی جدید مورد تاکید است. معاون توسعه امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان مازندران از افزایش تعداد پایگاههای قهرمانی استان خبرداد و گفت که در برنامه توسعه این اداره کل ، اضافه شدن پایگاههای قهرمانی جدید به مجموعه فعلی مورد تاکید است .

پایگاه قهرمانی

به گزارش پایگاه خبری نسیم ورزش، کسری منوچهری  افزود : هم اکنون ۲ پایگاه قهرمانی مازندران در شهرهای تنکابن و ساری فعالیت می کنند که با توجه به ظرفیت و استعدادهای ورزشی بالا استان ، این تعدادجوابگو نیست .
وی ادامه داد : در حال حاضر از طریق این ۲ پایگاه قهرمانی مازندران ، ورزشکارانی که از سوی هیات های ورزشی شهرستان ها و استان به مجموعه معرفی می شوند تست های لازم برای این منظور از آنها گرفته می شود .
مازندران ۵۱ هیات ورزشی دارد و به همین تعداد در هریک از شهرستان ها نیز هیات ورزشی فعال است .
معاون ورزش و جوانان مازندران گفت : تمام ورزشکاران می توانند با حضور در این پایگاه، نسبت به آگاهی از وضعیت جسمانی خود اقدام کنند و کارشناسان این پایگاه برای ارائه برنامه ‌های تمرینی ورزشکاران آمادگی کامل دارند.
وی افزود: رویکرد اصلی پایگاه قهرمانی استعدادیابی، انجام فرآیند شناسایی، کشف، پرورش و تحویل ورزشکاران به عنوان قهرمان به جامعه ورزشی استان است.
به گفته منوچهری هم اکنون به دلیل محدود بودن تعداد پایگاه قهرمانی در مازندران به عنوان قطب قهرمان پروری کشور ، تعداد کمتری از ورزشکاران از خدمات این پایگاه ها برخوردار می شوند .
وی گفت : اداره کل ورزش و جوانان مازندران در برنامه و چشم اندازهای خود افزایش تعداد پایگاههای قهرمانی را به وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد داد .
معاون ورزش و جوانان مازندران با تاکید بر اینکه مطمئنا ورزشکاران قهرمان زیادی در استان وجود دارند ، افزود : با موافقت وزارت ورزش و جوانان با ایجاد پایگاههای قهرمانی جدید این افراد شناسایی و پرورش داده می شوند .
* مازندران فراتر از برنامه های استانداردسازی سرانه ورزشی
وی به ایجاد شش دهم متر مربع فضای ورزشی به ازای هر مازندرانی توسط اداره کل ورزش و جوانان استان اشاره کرد و گفت : با اقدامات صورت گرفته این سرانه اکنون به بیش از هشت دهم متر مربع رسیده است .
منوچهری افزود : با وجود تمامی تلاش های صورت گرفته در حوزه تامین زیر ساختی اما با استانداردها فاصله داریم .
استاندارد سرانه ورزشی سرپوشیده به ازای هر نفر ۲ مترمربع است .
وی ادامه داد : ورزش مازندران به دلیل قهرمان پروری و مدال آوری همواره جلوتر از زیر ساخت های موجود حرکت کرده است .
پارسال ورزشکاران مازندران ۴۸۸ مدال جهانی و بین المللی کسب کردند که با کسب این میزان مدال به اندازه ۱۷ استان کشور در کسب مدال عملکرد داشته است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو