اشک پایانی؛کمیل کفش هایش را آویخت

اختصاصی پرش/رضا وریجی: اشک پایانی؛کمیل کفش هایش را آویخت /کشتی در خون مردمان مازندران بویژه جویبار جریان دارد اما در هشتم اسفند ماه سال ۶۶ کمتر کسی فکر می کرد که یک قهرمان جهان در جویبار متولد شده است،قهرمانی بنام کمیل قاسمی که قرار است قدم بر تشک های بزرگترین میادین کشتی دنیا بگذارد.

 

کمیل کفش هایش را آویخت

کمیل کشتی ایران خیلی زود به سنگین وزن طلایی ایران لقب گرفت و رسانه ها او را پدیده سنگین وزن کشتی ایران خطاب کردند.سال۲۰۰۶در چین تا ۲۰۱۶ در برزیل،کمیل قاسمی هر آنچه که می خواست از مدالهای رنگین کشتی صید کرد تا بعنوان پرافتخارترین قهرمان کشتی کشور نامش همیشه در یادها بماند.
قاسمی که دو مدال المپیک را در کارنامه دارد با وجود مصدومیت و دوری از تمرینات برای حضور در سومین المپیک خود قدم به تشک انتخابی تیم ملی گذاشت اما نتوانست کیفیت گذشته خود را به نمایش بگذارد و مغلوب حریفان شد.
سنگین وزن دوست داشتنی کشتی ایران با چشمانی اشک بار از عشق جاودانه اش خداحافظی کرد و دیگر او را بر روی تشک کشتی نخواهیم دید.پرویز هادی آخرین حریف کمیل قاسمی شد و ورزشگاه ۱۲ هزارنفری آزادی هم آخرین سالنی که کمیل به روی تشک آن به میدان رفت.
بالاخره قصه‌ی زندگی قهرمانی‌ام به ایستگاه آخر رسید. در ماه‌های اخیر به عشق دیدن شور و شوق مردمی که با جان و دل، در دعاهای خود مرا شرمنده‌ کرده بودند، علی‌رغم دوری از تمرینات و آسیب‌دیدگی‌های قدیمی، تن به تمرینات مرتب دادم با یک نیت؛ فقط به قصد حضور در سومین المپیک زندگی‌ام و کسب مدال طلای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو.
وقتی می‌خواستم برای همیشه از عشق جاودانی‌ام خداحافظی کنم، تمام آن لحظه‌های شور و عشق و امید، تمام آن لحظه‌های شادی و شور ملتم و به ویژه اهالی محترم مازندران و همشهریان عزیز جویباری‌ام، مقابل چشمم رژه می‌رفت. هیچ‌وقت نتوانستم با کلمه و واژه‌ای، محبت شما مردم را پاسخگو باشم؛ شما که می‌دانم در هر کجای جهان که باشید، برای تشویق و روحیه دادن به من و ما، از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنید. یک عمر در طنین آوای شما زیستم. اگر در سالهای نوجوانی، کشتی فقط عشق شخصی‌ام بود اما بعدها “دانستم” که این عشق مرا “پیوندزده”؛ پیوندی ناگسستنی و دائمی با مردمی به‌قول حضرت مولانا:
این‌جا کسی است پنهان دامان من گرفته

خود را سپس کشیده، پیشان من گرفته
این‌جا کسی است پنهان چون جان و خوشتر از جان

باغی به من نموده ایوان من گرفته
کمیل قاسمی به پایان خط با کشتی رسید و مطمئنا نام او همیشه در دنیای کشتی ایران و جهان خواهد ماند.با آرزوی موفقیت برای سنگین وزن دوست داشتنی کشتی کشور.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو