اشکهای تلخ حسن رحیمی بعد از کسب برنز

ششمین مدال المپیک ریو برای کاروان ایران توسط حسن رحیمی ،  آزادکار ۵۷ کیلوگرم که با شایستگی بر حریف کوبایی خود غلبه کرد، به دست آمد.

حسن رحیمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، سیزدهمین روز المپیک برای ایران با مدال همراه بود؛ حسن رحیمی کشتی‌گیر وزن ۵۹ کیلوگرم تیم ملی در نخستین مسابقه خود با پنج فیتیله پیچ پیاپی برابر مناتس کایان از ارمنستان به برتری رسید و در یک دقیقه و ۳۰ ثانیه به امتیاز عالی رسید و با نتیجه ۱۱ بر صفر به مرحله بعد راه یافت.
رحیمی دومین بازی خود را با درخشش خیره کننده و نتیجه ۶ بر یک برابر مکرر لبدوف حریف روسی پشت سر گذاشت اما پس از آن در عین ناباوری در نیمه نهایی مقابل حریف ژاپنی شکست خورد تا کاروان ایران از طلایی دیگر محروم شود.
رحیمی از ساعت ۰۰:۴۵ بامداد شنبه مقابل بونه رودیگز در دیدار رده‌بندی روبه‌رو شد که امتیاز اول را با خطا از این حریف کوبایی گرفت و ۱۱ ثانیه به پایان تایم اول با بردن بونه بر روی پُل ۴ امتیاز دیگر به دست آورد.
کشتی‌گیر دلاور و جسور تهرانی تیم ایران لحظاتی پس از شروع تایم دوم با زیرگیری زیبا ۲ امتیاز دیگر به دست آورد و ثانیه‌هایی بعد حریف خود را ضربه فنی کرد و توانست ۵۶ ثانیه به پایان به برتری برسد و به مدال برنز برسد.
نکته غم انگیز اشک رحیمی بعد از این کشتی عالی بود؛ مسلما لیاقت این کشتی‌گیر بیش از برنز بود، کسی که شاید انتظار نداشت کشتی‌گیر گمنام ژاپن مقابل او اینطور ظاهر شود و شکستش دهد.

گفتنی است ، حسن رحیمی (زاده ۱۳۶۸ در تهران-بهارستان) کشتی‌گیر ایرانی است. رحیمی ورزش کشتی را از ۱۱سالگی آغاز کرد و باپشتکار فراوان توانست در مدت کوتاهی توانایی‌های خود در این عرصه را به اثبات برساند. وی با غلبه بر حریفان خود از جمله عباس دباغی پیراهن تیم ملی را به تن کرد. فنی که او در آن مهارت دارد گرفتن مچ پا است و در مسابقات مختلف حریفان خود را با این فن آزار داده است. در سال ۲۰۰۹ موفق شد مدال برنز قهرمانی کشتی آسیا را کسب کند، او همچنین توانست در مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۱ مدال برنز را از آن خود کند. در سال ۲۰۱۲ او توانست مدال طلا قهرمانی کشتی آسیا را کسب کند اما در المپیک ۲۰۱۲توسط آمیت کومار از دور رقابت ها حذف شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *