اسیدپاشی ؛ ۸ روز پس از آزادی از زندان

 

 

نسیم ورزش:  مرد ۴۱ ساله وقتی از زندان مرخصی گرفت و آزاد شد، تازه فهمید که همسرش به‌صورت غیابی از او طلاق گرفته است.

این مرد به تصور اینکه پای مرد جوانی در این ماجرا درمیان است، نقشه اسیدپاشی طرح کرد.ساعت ۱۹:۴۵دوشنبه، رهگذران در یکی از خیابان‌های تهران صدای فریاد مردی را شنیدند که می‌گفت: «سوختم؛ سوختم.» همزمان مردی که یک چاقو و سرنگ در دستش بود از محل فرار کرد و مردم با دیدن این صحنه به کمک جوانی رفتند که قربانی اسیدپاشی شده بود.

با انتقال مرد جوان به بیمارستان‌، پلیس در جریان قرار گرفت و تیمی از کارآگاهان اداره شانزدهم آگاهی پایتخت با دستور قاضی حسین‌پور، بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران، تحقیقات خود را شروع کردند.قربانی اسیدپاشی جوان ۲۵ساله‌ای بود که از ناحیه صورت و چشمانش هدف اسیدپاشی قرار گرفته بود. درحالی‌که او نمی‌دانست عامل اسیدپاشی کیست، مأموران در بررسی‌های تخصصی توانستند عامل اسیدپاشی را شناسایی کنند. او مرد ۴۱ساله‌ای بود که مدتی قبل همسایه قربانی بود.

  • دستگیری مرد اسیدپاش

یک ساعت پس از وقوع حادثه بود که کارآگاهان راهی خانه پدر متهم شدند و او را دستگیر کردند. وی در بازجویی‌ها به اسیدپاشی اقرار و انگیزه خود را انتقام‌جویی عنوان کرد. او مدعی شد که پس از آزادی از زندان متوجه شده که همسرش به‌صورت غیابی از او طلاق گرفته و چون تصور می‌کرده پسر جوان عامل این جدایی است دست به اسیدپاشی زده است. در ادامه مرد اسیدپاش در گفت‌وگو با خبرنگار همشهری از جزئیات نقشه‌اش می‌گوید.

  • چرا برای انتقام‌جویی اسیدپاشی را انتخاب کردی؟

راستش را بخواهید من نقشه قتل هم کشیده بودم. حتی چاقو هم با خود برده بودم اما اسیدپاشیدم، مردم جمع شدند و من هم ترسیدم و فرار کردم. البته این را بگویم که داخل سرنگ اسید نبود، جوهرنمک ریخته بودم.

  • چرا می‌خواستی انتقام بگیری؟

تصور می‌کردم که عامل نابودی زندگی‌ام مهرداد است. ارزشمند‌ترین فرد زندگی‌ام همسرم بود که تصور می‌کردم او باعث شد که همسرم از من طلاق بگیرد. حتی فکر می‌کردم او بوده که برایم پاپوش درست کرده و مرا به زندان انداخته است. همه اینها باعث شد که از او کینه به دل بگیرم.

  • قربانی را می‌شناختی؟

سال‌ها در یک محل زندگی می‌کردیم. بعد از مدتی متوجه شدم مهرداد برای همسرم مزاحمت ایجاد کرده است. حتی شنیدم که یک‌بار سد راه زنم شده و از او خواسته بود که از من طلاق بگیرد. همین‌ها باعث شد ما از آن محله برویم. تا اینکه من به زندان افتادم. درمدتی که حبس بودم لحظه‌شماری می‌کردم که به خانه برگردم اما وقتی برگشتم فهمیدم که همسرم از من طلاق گرفته است.

  • چرا به زندان افتادی؟

من مسافر کش بودم. ۱۴آبان‌ماه سال گذشته در یکی از خیابان‌های تهران پلیس جلوی مرا گرفت و اقدام به بازرسی ماشینم کرد. آن روز مأموران ۶گرم شیشه از ماشینم پیدا کردند. من خیلی تعجب کرده بودم. هرچه به آنها گفتم که این مواد متعلق به من نیست و احتمال دارد که برای یکی از مسافران باشد قبول نکردند. من دستگیر شدم و دادگاه مرا به ۵سال حبس محکوم کرد. در این مدت هربار که همسر و دختر ۸ساله‌ام به ملاقاتم می‌آمدند می‌شنیدم که یک نفر برایم پاپوش درست کرده است. احساس کردم که کار مهرداد بوده و از همان زمان این فکر رفت توی سرم.

  • خب بعد چه شد؟

من در زندان بودم و دوران محکومیتم را می‌گذراندم که ۸روز پیش از زندان مرخصی گرفتم. بعد از آزادی متوجه شدم که همسرم ۸روز قبل از اینکه از زندان آزاد شوم به‌صورت غیابی از من طلاق گرفته است. فهمیدم که قصد دارد با مهرداد ازدواج کند. نمی‌دانید چه حالی شدم. ‌حسابی به‌هم ریختم. احساس می‌کردم عامل نابود شدن زندگی من او بوده است. دیگر تصمیم گرفتم هر طور شده از او انتقام بگیرم. حتی فکر جنایت هم به سرم زد که نشد.

  • با همسرت اختلاف داشتی؟

نه هیچ مشکلی بین ما نبود. من عاشقانه همسرم را دوست داشتم و اصلا با هم اختلافی نداشتیم.

  • معتادی؟

نه ۱۲سال است که پاک شده‌ام. آن زمان هروئین می‌کشیدم که ترک کردم.

  • سابقه داری؟

چندین سال قبل ۲بار به جرم سرقت دستگیر شدم. همان زمانی که اعتیاد داشتم اما از وقتی ترک کردم همه‌‌چیز را کنار گذاشتم.

  • چرا فکر می‌کنی مهرداد عامل این ماجراها بوده؟ شاید همسرت از زندگی با فردی که سابقه‌دار است و در زندان به سر می‌برد خسته شده بود و برای همین طلاق گرفته بود؟

(سکوت.)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *