اسماعیل پهلوان: نظارت بر عملکرد باشگاه های بدنسازی بسیار حائز اهمیت است

نسیم ورزش: اسماعیل پهلوان: نظارت بر عملکرد باشگاه های بدنسازی بسیار حائز اهمیت است. جلسه تخصصی هیات پرورش اندام شهرستان امل با حضور رئیس و اعضای هیات در محل اداره ورزش و جوانان برگزار شد.

جلسه با بدنسازی

به گزارش پایگاه خبری نسیم ورزش، اسماعیل پهلوان رییس اداره ورزش و جوانان آمل گفت : بدن سازی ،پرورش اندام یا زیبایی اندام ورزشی است که در آن فرد بدن ساز با انجام تمرین های مختلف قدرتی و استقامتی بر روی عضلات خود ، همچنین تغذیه مناسب و البته استراحت کافی به ساخت بدنی حجیم ،کات شده و قدرتمند مبادرت می وزد.

رییس اداره ورزش و جوانان سپس ادامه داد: بدن سازی بانوان عنوانی است که برای ورزش بدن سازی در رده بانوان به کار می رود. در بدن سازی بانوان مسابقه تناسب اندام و فیگور محبوبیت بیشتری نسبت به مسابقه پرورش اندام بانوان دارد.

دکتر پهلوان اضافه کرد: موضوعی که بسیار جدی به دنبالش هستیم موضوع نظارت مداوم بر فعالیت باشگاههای بانوان و آقایان پرورش اندام در سطح شهرستان است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل سپس گفت برنامه های عملیاتی سال ۹۷ هیات پرورش اندام در قالب محورهای آموزشی، فرهنگی ، عفاف و حجاب ،همگانی وغنی سازی اوقات فراغت تدوین گردد.

دبیر شورای توسعه ورزش همگانی سپس در زمینه آموزش گفت: برای تمامی جامعه هدف اعم از ورزشکاران ، مربیان و داوران ضروری است تا نسبت به شرکت در کلاس های آموزشی و کارگاه های مربوطه نسبت به افزایش اطلاعات و دانش اقدام تا راهی صحیح و منطقی در این رشته ایجاد گرددو سعی شود مهارت ها و قابلیت های ورزشکاران و مربیان تکامل یابد و با شرکت در کلاس های توجیحی در رده های مختلف اشکالات آنان کشف و برای رفع آنها راه حل مناسب پیش بینی شود.

رییس اداره ورزش و جوانان آمل خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بدنسازی و پرورش اندام یکی از رشته های مورد علاقه جوانان و نوجوانان است اما این روزها مصرف مکمل های غیرمجاز در باشگاههای بدنسازی به یکی از نگرانی های والدین در این رشته ورزشی پرطرفدار تبدیل شده است.
وی اشاره کرد افراد ناآگاه حاضرند در قبال پرداخت هزینه هنگفت به اندامی که آرزو دارند برسند اما غافل از اینکه با مصرف این مکمل ها دچار مشکلات حسی و رشد ناهماهنگ عضلات می شوندلذا لزوم برگزاری کلاس های آموزشی همراه با بازرسی مداوم در دستور کار جدی قرار گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو