اسفندیار فوتبال مازندران چه ساده پرکشید…/ وجود اسفندیار های فوتبال مازندران را مغتنم شماریم

 

اختصاصی نسیم ورزش/ سید مجید محمدیان: فوتبال مازندران ظرفیت های فراوانی دارد و حضور بزرگان و نام آوران در این استان زمینه توسعه و ترقی فوتبال در مازندران را فراهم کرده است.

اسفندیار بالویی

فوتبال مازندران با حضور بازیکنان بزرگ لیگ برتری همواره به خود می بالد و این در حالی است که این رشته ورزشی از نبود زیرساختهای لازم رنج می برد.

در این بین نقش مربیان و سازندگان بازیکنان فوتبال مازندران برجسته تر می شوند بزرگانی که بدون ادعا ، پیچیدگی و سیاست زدگی توانسته اند پرچم فوتبال مازندران را در قله های رفیع موفقیت به احتزاز درآورند.

نباید فراموش کنیم که استادانی بزرگ در مازندران می باشند که جوانی و عمر خود را بدون کمترین چشم داشتی به آموزش و پرورش  استعدادهای فوتبالی مازندران سپری می نمایند و ماحصل آن حضور بازیکنان در تیم های بزرگ و لیگ برتری و داشتن عناوین مختلف می باشد. یادمان نرود فوتبال مازندران مدیون مربیان زحمتکش و پرتلاش خود می باشد.

اسفندیار بالویی مدرس فدراسیون فوتبال،سرمربی سابق شهرداری ساری در لیگ یک قهرمانی فوتبال کشور، رئیس سابق هیئت فوتبال مرکز استان ، رئیس اسبق کمیته آموزش فوتبال مازندران ، سرمربی استقلال ساری و پدیده ساری یکی از مربیان بزرگ و نام آشنای فوتبال استان مازندران می باشد.

بالویی عمر گرانقدر خود را در راه اعتلای فوتبال مازندران سپری کرد و جامعه ورزش مازندران می دانند که او از هیچ کوششی برای موفقیت در این رشته ورزشی چشم پوشی نکرد. اسفندیار بالویی در بستر بیماری دغدغه ای غیر از فوتبال نداشت. معلم اخلاق فوتبال مازندران الگوی بسیاری از بازیکنان و مربیان استان می باشد.

سرمربیگری تیم شهرداری ساری در لیگ یک که توانسته بود  پیروزی شیرینی را در مقابل تیم های استقلال تهران، پاس، دارایی، ذوب آهن، سپاهان، ابومسلم، سپیدرود رشت و بسیاری دیگر از تیم های شاخص فوتبال کشورمان را تجربه کند.

اسفندیار بالویی همواره می گفت: در درجه اول یک معلم هستم و معلمی شغل نیست بلکه رسالت و وظیفه ای خطیر است که بر دوش بنده نهاده شده است و قهرمانان ، فرزندان ما می باشند.

اسفندیار بالویی بزرگ مرد فوتبال مازندران خارج از هرگونه جهت گیری ها و ورود به حواشی های فوتبالی تنها به توسعه فوتبال مازندران می اندیشد و این هدف مقدسی بود که بسیاری از مفاخر ورزش مازندران در این راستای دستیابی به این هدف گام برمی دارند.

در روز تشییع پیکر معلم اخلاق فوتبال مازندران جامعه بزرگ ورزش اندوهگین حضور یافتند. برای خداحافظی اسفندیار فوتبال مازندران همه آمدند.

اسفندیار فوتبال مازندران چه ساده و آرام پر کشید. یاد و خاطر ه او در دلهای جامعه ورزش باقی و ساعی خواهد ماند. مردم مازندران قدردان زحمت ها  او می باشند و هیچگاه او و تلاش هایش را فراموش نخواهند کرد.

مدیران ورزشی مازندران تلاش و کوشش مربیان بزرگ و تاریخ ساز فوتبال استان را فراموش نکنند و هستند اسفندیار های در فوتبال مازندران که باید وجودشان را مغتنم شمرد.

امید است با ایجاد شرایط و زیرساختهای لازم و با وجود استعدادهای فوتبالی فراوان نماینده ای در خور شان نام فوتبال مازندران در لیگ فوتبال داشته باشیم تا بتوانیم با این امر از اسفندیارهای فوتبال مازندران قدردانی کرده باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *