استقلال، سایپا و بازآفرین لیگ برتر شطرنج کشور را با پیروزی آغاز کردند+ عکس

نسیم ورزش: تیم‌های شطرنج استقلال تهران، سایپای البرز و بهین بازآفرین در دور نخست از هفته آغازین رقابت‌های لیگ برتر شطرنج مردان باشگاه‌های کشور در ساری حریفان خود را شکست دادند.رقابت‌های لیگ برتر شطرنج باشگاه‌های کشور در ساری آغاز شد و تیم‌های حاضر در این مسابقات نخستین دور از رقابت‌های خود را از سری مسابقات هفته اول لیگ برتر برگزار کردند.
در مسابقات برگزارشده تیم شطرنج استقلال تهران در یک مسابقه نزدیک با نتیجه ۲ و نیم بر یک و نیم برابر تیم اداره راه و شهرسازی استان لرستان به پیروزی رسید تا در نخستین حضورش در لیگ برتر در فصل جدید، به یک پیروزی باارزش دست یابد.
در این مسابقه رقابت امیر باقری از استقلال برابر آرین غلامی از راه و شهرسازی لرستان مساوی شد اما پوریا درینی شطرنج باز استقلال موفق به شکست ویرجینیوس از راه و شهرسازی لرستان شد.
مسعود مصدق پور شطرنج‌باز تیم راه و شهرسازی لرستان که فصل گذشته در تربیت قم مشغول به فعالیت بود برابر همایون توفیقی از استقلال به تساوی رسید اما تساوی سید جواد علوی از استقلال برابر امین چنگایی از راه و شهرسازی لرستان در نهایت حکم به برتری استقلال در این مسابقه داد.
تیم شطرنج سایپای البرز نیز در مسابقه برابر تیم دنیای فلز گیلان با اقتدار عمل کرد و این تیم را ۳ و نیم بر نیم شکست داد و به یک پیروزی با ارزش دست پیدا کرد.
در مسابقات انفرادی و رودرروی این دو تیم، مسابقه این دو تیم آرمان پاشکیان از سایپا برابر نیما فندرسکی از دنیای فلز رشت به سود پاشکیان پایان یافت و برتری آرین طاری از سایپا مقابل آرش طاق‌باز از تیم دنیای فلز گیلان برتری سایپا در این مسابقه را تثبیت کرد.
پرهام مقصودلو شطرنج‌باز تیم سایپا نیز در مسابقه برابر آریا امیدی از گیلان به برتری رسید و تنها امتیاز تیم دنیای فلز رشت حاصل تساوی سید محراب خوش‌قدم شطرنج‌باز این تیم برابر نیما جوانبخت از سایپا بود اما در نهایت سایپا برنده این پیکار شد.
در مسابقه تیم‌های بهین بازآفرین سمنان برابر دریا برج شیراز نیز که به جای تیم مانتری شیراز در لیگ برتر شرکت کرده است تیم سمنانی موفق شد با پیروزی ۳ و نیم بر نیم به کار خود پایان دهد.
در این مسابقه دیدار شاهین لرپری زنگنه از تیم بهین بازآفرین سمنان برابر پرهام فریدی از تیم دریا برج شیراز مساوی شد اما نماینده سمنان در ۳ مسابقه انفرادی دیگر برابر شطرنج‌بازان فارس به برتری رسید.